14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۱۰:۳۵:۳۵
کد مطلب:  1867751
آغاز برنامه جبران و تثبیت یادگیری در استان زنجان

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در راستای اجرای برنامه جبران و تثبیت یادگیری بیان کرد:در راستای تعمیق یادگیری و تقویت بنیه علمی و حمایت از دانش آموزان لازم التوجه؛ اقدامات آموزشی عملیاتی در این راستا در مدارس ابتدایی استان در حال انجام است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان سلامی معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در راستای اجرای برنامه جبران و تثبیت یادگیری بیان کرد: در راستای تعمیق یادگیری و تقویت بنیه علمی و حمایت از دانش آموزان لازم التوجه؛ اقدامات آموزشی عملیاتی در این راستا در مدارس ابتدایی استان در حال انجام است.

این برنامه از اول بهمن ماه سال جاری با ابلاغ رسمی وزارتی تحت عنوان برنامه جبران و تثبیت یادگیری برای دانش آموزان دارای افت تحصیلی و با سطح عملکرد «نیاز به آموزش و تلاش بیشتر» و «قابل قبول» اجرا خواهد شد. این برنامه طی 10 گام در سطح استان؛ ویژه ی دوره ابتدائی در پایه های اول و دوم ابتدائی در راستای برنامه ششم توسعه و راهکار های 2-5 و 3-5 سند تحول بنیادین و ماده 6 آئین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دوره ابتدائی و برنامه عملیاتی معاونت آموزش ابتدائی (با هدف کاهش نرخ تکرار پایه) از تابستان 1400 با مشارکت همه معلمان، اولیا و دانش آموزان حائز شرایط فوق، اجرار گردیده و امسال در طول سال تحصیلی 1401_1400 از اول بهمن ماه برای دومین بار اجرا خواهد شد.

وی هم چنین خاطرنشان کرد: در این راستا گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان با شماره تماس 33450450روزهای پنجشنبه از ساعت 10 الی 12 صبح، پاسخگوی سوالات احتمالی معلمان، اولیا و دانش آموزان سراسر استان می باشد.

به اشتراک بگذارید :