22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۰۸:۲۶:۳۷
کد مطلب:  1867413
گفتگو با یکی از با سابقه ترین فرهنگیان فعال در حوزه روابط عمومی:
تعامل بالا، راز ماندگاری در حوزه روابط عمومی است

سید تقی هاشمی یکی از فرهنگیان با سابقه در کارشناسی روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان مبارکه است که بیش از ۲۵ سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد و همچنان با انگیزه و روحیه بالا به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، افرادی که در حوزه روابط عمومی آموزش و پرورش مشغول به فعالیت بوده یا هستند همواره تلاش می‌کنند تا اتفاقات و رخدادها را در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو اطلاع رسانی کنند، فعالیت در این حوزه سختی‌ها و تخصص خاص خود را دارد اما این عشق و علاقه تمام این مسیر پر پیچ و خم را به جاده‌ای صاف و هموار تبدیل می کند؛ اتفاقی که برای سید تقی هاشمی کارشناس روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مبارکه افتاده است.

در پنجمین روز از بهمن‌ماه ۱۴۰۰ وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: در تربیت معلم شهید رجایی فوق دیپلم دینی و عربی گرفتم، در همان زمان کارهای فرهنگی، هنری و سمعی بصری را با یکی از همکارانم در دانشگاه انجام می‌دادیم و از همین رو به این حوزه علاقه‌مند شدم.

وی افزود: پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه فعالیتم را در قسمت سمعی بصری آموزش و پرورش مبارکه آغاز کردم، بعد از مدتی به حوزه فرهنگی هنری رفتم اما سپس به روابط عمومی آمدم و حالا ۳۴ سال است که در آموزش و پرورش فعالیت می کنم و بیش از ۲۵ سال است که در حوزه روابط عمومی مشغول به کار هستم.

وی با یادآوری خاطره ای از سال‌های دور فعالیت در روابط عمومی تصریح کرد: سالها پیش پس از ساعت اداری قرار بود در یکی از مساجد مبارکه فیلم سینمایی عقابها را پخش کنیم که من هم با موتوری که از اداره تحویلم بود به سمت مسجد حرکت کردم، پروژکتور و فیلم را در پشت موتور بستم و راهی مسجد شدم اما در مسیر به دلیل جاده خراب؛ پروژکتور درون زمینی افتاد که در آن برنج کاشته بودند، به سختی پروژکتور را از گل و لای خارج کردم ولی دیگر امیدی به سالم بودن آن نداشتم. با آب چاه آن را شستم و دوباره به پشت موتور بستم تا راهی مسجد شوم، به مسجد که رسیدم به کسی حرفی نزدم و تا دستگاه را روشن کردم دیدم به کار افتاد و بدون هیچ مشکلی فیلم را کامل پخش کرد. احتمالا آنروز هم مثل همیشه خدا هوای من را داشته است.

وی در خصوص فعالیت در حوزه روابط عمومی تاکید کرد: کارشناس روابط عمومی باید تعامل خوبی با مدیر آموزش و پرورش و مجموعه کارکنان اداره داشته باشد چرا که رفتار دوستانه باعث می شود کار به بهترین نحو ممکن انجام شود و تعامل بالا، راز ماندگاری در روابط عمومی است. علاقه در این حوزه بسیار تاثیرگذار است و همین موضوع باعث شده که من همچنان فعالیتم را در روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان مبارکه ادامه دهم.
 

به اشتراک بگذارید :