17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۱۴:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1866943
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در همایش گرامیداشت «مقام مادر»:
در بیانیّه گام دوم انقلاب، به طور ویژه به «جایگاه زن» پرداخته شده است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در بیانیّه گام دوم انقلاب، به طور ویژه به «جایگاه زن» پرداخته شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کریمیان؛ در همایش گرامیداشت «مقام شامخ زن» و «روز مادر» که به مناسبت میلاد با سعادت یگانه بانوی نمونه عالم برگزار شد، اظهار کرد: در اسلام به جایگاه و مقام زن توجه ویژه شده و هیچ دین و قانونی به اندازه اسلام این اعتبار را به زن نداده است و گواه آن آیات قرآن و رفتار پیامبر(ص) است.

وی تصریح کرد: امروز افتخار می کنیم که زنان جامعه به تأسی از حضرت زهرا(س) با از خودگذشتگی و مجاهدت در جامعه حضور مؤثردارند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران، با اشاره به نقش زنان در جامعه خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی فضای فعالیت در جامعه برای بانوان، فراهم شد و زنان در اجتماع حضور پیدا کردند و از نظر مادی و معنوی، باعث ارتقا جامعه شدند.

وی بیانه گام دوم انقلاب را نقشه راه روشن، دانست که وظایف در آن  مشخص شده و تأکید کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، یک افق روشن ترسیم شده و به طور ویژه به جایگاه زن پرداخته شده است. لذا زنان وظیفه دارند با رسالت شناسی، شناخت مسئولیت و حقوق فردی، خانوادگی و اجتماعی خود، مرتبه و جایگاه ویژه تری بیابند.

کریمیان نقش زنان در بیانیه گام دوم انقلاب را پیش بَرنده و تمدن ساز خواند و گفت: زن باید حرکت کند و با این حرکت جامعه را به سوی اهداف بلند اسلامی پیش برد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به جهاد تبیین؛ پرداختن به این مهم را وظیفه همه اقشار دانست و یادآور شد: هر حرکت و تلاشی در جهت مقابله با دشمنان جهاد است و باید برای تحکیم بنیان خانواده در مقابله با اهداف پلید دشمن، تلاش کرد.

کریمیان گفت: امیدوارم با حرکت در مسیر اهداف اسلامی با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب، به آینده ای روشن تر دست خواهیم یافت.

به اشتراک بگذارید :