19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۱۴:۴۴:۱۶
کد مطلب:  1866859
آئین بزرگداشت روز زن و ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) برگزار شد/
پاشایی: نامگذاری روز تولد حضرت زهرا بعنوان روز زن، برای خانمها بزرگترین افتخار است

به منظور ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن صبح امروز در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و رئیس دفتر ولی فقیه استان مراسمی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، حجه الاسلام فقیه گفت: عامل موثر برای انتقال فرهنگ، سنت ها و رفتارها برای نسل بعدی خانواده است.

رئیس دفتر امام جمعه استان گفت: نقش مادر در انتقال فرهنگ ستودنی است و از بارزترین نقش ها در خانواده انتقال فرهنگ، سیره، و سنت های دین اسلام برای فرزندان است.

وی ادامه داد : در قرآن از زن به عنوان همسر بودن یاد شده و همچنین زن را عامل آرامش و تداوم نسل معرفی می کند.

رئیس دفتر امام جمعه استان در ادامه سخنان خود بیان کرد: اگر در موقعیت های اجتماعی، علمی و یا اخلاقی  مرد موفقیتی بدست آورد نقش زن در موفقیت مرد بسیار موثر بوده است.

حجه الاسلام فقیه با اشاره به بیانات امام علی که می فرماید: حقی که فرزندان بر والدین دارد انتخاب نام نیک، تربیت و ادب و آموزش و یادگیری قرآن می باشد.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان کرد: مادران با رفتار و اخلاق و سیره خود در انتقال مفاهیم واقعی زندگی نقش برجسته دارند.

جعفر پاشایی نیز ادامه داد: برای زن ها کمال افتخار است که روزتولد حضرت صدیقه زهرا را روز زن قرار داده اند، هر ساله به افتخار همه مادران ایرانی این روز بزرگ و فرخنده عزیز شمرده می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین بیان کرد: افق های روشنی پیش پای همکاران بانو است چرا که علارغم اینکه نقش مادر را دارند در دستگاه تعلیم و تربیت نقش آفرین هستند./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :