14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۲۱:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1865849
گزارش تصویری بازدید اعضای شورای عالی از روند ارائه خدمات آموزشی و تربیتی در استان های سمنان، قم و قزوین

در این بازدیدها، اعضای شورای عالی آموزش و پرورش، نحوه اجرای مصوبات شورای عالی از جمله: نحوه ارائه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های واگیردار، آئین نامه گروه های آموزشی و اساسنامه دوره پیش دبستانی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

هدف از این بازدیدها، حصول اطمینان از اجرای مطلوب و مطابق با انتظارات پیش بینی شده، شناسایی نقاط قوت، موانع، محدودیت ها، نارسایی ها و مشکلات اجرای مصوبه، جلوگیری از انحراف مصوبات در مسیر اجرایی شدن و ارائه راه حل های اصلاحی برای کمک به بر طرف کردن مسائل و مشکلات اجرایی و بازنگری و اصلاح مصوبات از جمله مهم ترین اهداف گروه های نظارتی دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش از استانهاست.

 

اعضای شورای عالی در این بازدیدها، نقاط قوت و ضعف و آسیب های اجرای مصوبات شورای عالی را در مرحله اجراء شناسایی کرده، راهکارهای پیشنهادی مجریان را جهت رفع آنها اخذ و برای بررسی و کار کارشناسی بیشتر بر روی آنها به کمیسیون های شورای عالی ارجاع می دهند.

 

اگر در اجرای مصوبات شورای عالی در مرحله اجرا مغایرتی مشاهده شود آن را احصاء کرده و برای برطرف کردن آنها به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می شود. این وزارت خانه پس از رفع موانع اجرای مصوبات، گزارش آن را در صحن علنی شورای عالی آموزش و پرورش ارائه می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :