24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۲۳:۵۰:۳۴
کد مطلب:  1865693
با حضور مشاور امور بانوان آموزش و پرورش مازندران؛
نشست تخصصی مشاورین و رابطین امور بانوان استان در شهرستان بابل برگزار شد

نشست تخصصی مشاورین و رابطین امور بانوان استان با حضور مشاور امور بانوان آموزش و پرورش مازندران در شهرستان بابل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «مهری ملک‌زاده» در این جلسه که با حضور جایمند مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بابل، محمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر برگزار شد، ضمن قدردانی از فعالین حوزه امور بانوان و جوانان تاکید کرد: از آنجا که زنان بخش مهمی از جامعه فرهنگی را تشکیل می‌دهند یکی از هدف‌های بسیار مهم دستگاه تعلیم و تربیت این است که دغدغه‌های زنان فرهنگی را به طور جدی مورد پیگیری قرار دهد چرا که زنان فرهنگی مسئولیت تربیت و پرورش دختران را برعهده دارند و آنان قرار است مادران آینده باشند. از این رو توجه جدی به حل مشکلات این قشر فرهیخته یکی از ضرورت‌ها و ماموریت‌های مهم امور بانوان است.

در ادامه جلسه مدیر آموزش و پرورش بابل ضمن عرض تبریک این روز فرخنده به همه بانوان سرزمین اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به حقوقی که خداوند تبارک و تعالی برای حضرت نوع انسان دیده شایسته است که نگاه انسانی نسبت به زنان داشته و طبق بند ۶ اصل دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی به کرامت و شخصیت بارز زن توجه کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به نقش کلیدی و موثر زنان و دختران در بنیان خانواده اظهار کرد: از آنجا که خانواده به عنوان واحد بنیادین جامعه و کانون رشد تعالی انسان است شایسته می‌باشد بستر و زمینه لازم را برای بررسی مشکلات و مسائل زنان که تاثیر بسزایی در کانون خانواده دارند فراهم آوریم. شایان ذکر است در این جلسه مشاورین و رابطین امور بانوان و جوانان ضمن ارائه گزارش از عملکرد به بررسی موضوعاتی با محوریت برنامه های ملی در حوزه بانوان پرداختند.

در پایان از نمایشگاه آثار علمی، ادبی و هنری بانوان فرهنگی که به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (س) برگزار شد بازدید به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :