13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۱۱:۵۲:۱۴
کد مطلب:  1864779
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
راهیان نور نیاز امروز جامعه دانش‌آموزی است

محمد اعتدادی گفت: یکی از خواسته‌های همیشگی خانواده شهدا به خصوص مادران شهدا، انتقال مفاهیم شجاعت و ایثار فرزندانشان به نسل جدید است و امیدوارم با همه مشکلاتی که داریم بتوانیم این عظمت را از طریق اردوهای راهیان نور به دانش‌آموزان منتقل کنیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در برنامه گفتگوی هفته سیمای اصفهان با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: این سند اهداف بسیار مهمی دارد که یکی از آنها تربیت دانش آموز دانا، توانا و وطن دوست است و وقتی صحبت از تربیت دانش‌آموز وطن دوست می‌شود بدون شک یکی از راه‌هایی که بتوانیم شجاعت، ایثار و مردانگی دانش‌آموزانی که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند را به نسل جوان و جدید انتقال دهیم برنامه‌هایی از جمله راهیان نور است.

وی افزود: در سال‌های قبل اردوی راهیان نور به صورت حضوری برگزار می‌شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا از سال گذشته و برای اولین بار در کشور این اردو را برای دانش‌آموزان دختر پایه دهم و پسران پایه دوازدهم به صورت مجازی برگزار کردیم که با کمک مربیان بسیج دانش آموزی تمامی موارد به دانش آموزان اطلاع رسانی می شد.
اعتدادی خاطر نشان کرد: ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز در کشور داریم که 5 هزار و ۳۰۰ نفر از آنها از استان اصفهان هستند و نشان از فضای معنوی در بین دانش‌آموزان است. ضمن اینکه بیش از چهار میلیون نفر از دانش‌آموزان کل کشور اردوی راهیان نور را به صورت آفلاین مشاهده کرده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: یکی از خواسته‌های همیشگی خانواده شهدا به خصوص مادران شهدا، انتقال مفاهیم شجاعت و ایثار فرزندانشان به نسل جدید است و امیدوارم با همه مشکلاتی که داریم بتوانیم این عظمت را از طریق اردوهای راهیان نور به دانش‌آموزان منتقل کنیم. همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی هنری از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل در این حوزه بسیار موثر است و در کنار آن گفتگوی همکاران فرهنگی با راویان و جانبازان دفاع مقدس و سخنرانی آنها در مدارس برای‌دانش‌آموزان می تواند آرمان‌های شهدا را به دانش آموزان انتقال دهد.

وی تاکید کرد: راهیان نور نیاز امروز جامعه دانش آموزی است چرا که اگر قرار باشد در مقابل جنگ نرم با دشمن قرار بگیریم باید با اقداماتی که در حوزه پرورشی و فرهنگی انجام می شود اجازه ندهیم دشمن به اهداف خود برسد؛ فعالیت‌های فرهنگی باعث پیروزی ما در مقابل دشمن می شود و از همین رو در چند سال گذشته ارتباط خوبی بین اداره کل با بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان شکل گرفته که با اقدامات انجام شده در شورای پشتیبانی توانستیم نگرانی ها را به حداقل برسانیم و در جهت تحقق آرمان های نظام جمهوری اسلامی گامی موثر برداریم.

به اشتراک بگذارید :