13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۰۹:۲۸:۳۶
کد مطلب:  1864267
از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
تمدید فراخوان نخستین جشنواره ملّی ادبی «کوثرانه»

فراخوان شرکت در نخستین جشنواره ملّی ادبی«کوثرانه» از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تا 20 بهمن 1400 تمدید شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، شعر سرودن و آفرینش ادبی در بیان فضائل، مناقب، میلاد و مصائب اولیا الهی، صورت تکامل‌یافته هنر، برای سیر کلمات از تاریکی به‌سوی نور حقیقت است. در این راستا، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با برگزاری جشنواره ملّی ادبی «کوثرانه» قصد دارد در راستای شناسایی استعدادهای برتر ادبیات در رده سنی دانش‌آموزان کشور(مقطع متوسطۀ اول و دوم)، از این نوجوانان دعوت کند تا توانمندی‌های ادبی و آیینی خود را به نمایش بگذارند.

بر اساس این گزارش، پرداختن به فرهنگ فاطمی با زبان شعر و ادبیات، ‌گسترش فعالیت‌های ادبی با محوریت سیره، سلوک، زندگی خانوادگی، اندیشه‌های اجتماعی حضرت زهرا(سلام‌الله علیها)، مدارا با عامه مردم و نقش مادر و همسر نمونه بودن ایشان،  کشف استعدادهای جوان فعال در حوزه خلق آثار فاخر شیعی به‌ویژه شعر و نثر ادبی-فاطمی و  گرامیداشت هنرمندان برتر ولایی و تلاش در نشر حداکثری آثار برگزیده، از اهداف جشنواره ملّی ادبی «کوثرانه» است.

بر این اساس، از جمله موضوعات این جشنواره می توان به:«سیره و شخصیت والای حضرت فاطمه الزهرا» (سلام‌الله‌علیها) و  «گرامیداشت مقام مادر» اشاره کرد.

در این گزارش آمده است،  دانش‌آموزان دوره متوسطۀ اول و دوم در سراسر کشور می توانند آثار خود را در قالب های اشعار کلاسیک، نو، ترانه، قطعه ادبی نثر و  شعر محلی با گویش مازنی، از طریق ایمیل: kowsaraneh@iran.ir و یا شبکه شاد به نشانی: @kowsaraneh به جشنواره ملّی ادبی«کوثرانه» ارسال کنند.

شایان ذکر است؛ در صورت بروز مشکل شماره تماس: 01152339071 و تلفن همراه:09372021350، پاسخگوی دانش آموزان علاقه مند به حضور در جشنواره ملی ادبی کوثرانه می باشند.

به اشتراک بگذارید :