14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۲۳:۰۰:۱۶
کد مطلب:  1863749
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در بخش خبر 20 شبکه باران:
توسعه کلاس‌های حضوری از اول بهمن ماه 1400 / رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اولویت اصلی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: برنامه‌های آموزش ‌و پرورش طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا برای برگزاری کلاس‌های حضوری از ماه‌ها قبل آغاز شده است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در گفتگو با خبر20 شبکه باران درخصوص برگزاری حضوری کلاس‌های درس از اول بهمن ماه 1400، خاطر نشان کرد: آموزش حضوری دانش آموزان با مصوبه ستاد ملی کرونا از آذر ماه گذشته آغاز شده بود  و به دلیل رعایت فاصله گذاری ، دانش آموزان با تصمیم شورای مدرسه به دو یا سه گروه تقسیم شده و آموزش به شیوه ترکیبی حضوری و غیرحضوری جریان داشت. در این راستا به دلیل برخی از نگرانی ها، تعدادی ازدانش‌آموزان در روزهای تعیین شده به مدرسه نمی آمدند و تمام محتوای آموزشی را به صورت غیر حضوری و مجازی دریافت می کردند. وی در خصوص مصوبه جدید ستاد کرونا افزود: با پایان امتحانات نوبت دی ماه و از اول بهمن، آموزش ها مثل قبل به صورت گروه بندی و شیوه تلفیقی ادامه خواهد داشت، اما توصیه اکید به دانش‌آموزان این است تا در روزهای تعیین شده در کلاس های درس حضور داشته باشند و در صورت عدم حضور، دیگر محتوای آموزشی که به صورت حضوری در کلاس درس ارائه شد را در فضای مجازی و غیرحضوری دریافت نمی کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه اولیا به عنوان اولین ناظران ما بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس هستند، اظهار داشت: در صورت مشاهده عدم رعایت شیوه نامه ها می توانند گزارشات خود را به سامانه هایی که اعلام شده یا ادارات آموزش و پرورش اعلام کنند. رحمتی در ادامه افزود: گروه های نظارتی مستقل علوم پزشکی و گروه‌های نظارتی ادارات آموزش و پرورش و اداره کل به صورت مستمر و روزانه با حضور مدیران در مدارس بر نحوه رعایت دستورالعمل ها نظارت خواهند داشت.

   وی همچنین با بیان اینکه بیش از 95 درصد مدارس  طبق نظر ستاد کرونا استان شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت می کنند، افزود: انتظار داریم اولیا رعایت موارد بهداشتی و خود مراقبتی را به فرزندان خود آموزش دهند.
 

به اشتراک بگذارید :