17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۲۰:۳۴:۴۰
کد مطلب:  1863649
بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س)، روز زن و روز مادر صادر شد؛
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بمناسبت فرارسیدن تولد حضرت فاطمه (س) و روز زن و مادر، پیام تبریکی صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ فَصَلّ‏ِ لِرَبِّکَ وَ انحَْرْ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْترَُ»

میلاد باسعادت بانوی دو عالم و زهره درخشان عصمت و طهارت حضرت فاطمه زهرا (س)، دخت عزیز پیامبر عظیم الشأن اسلام، الگوی یگانه زن در تاریخ و آموزگار بزرگ عشق و ایثار، بهترین فرصت برای گرامیداشت جایگاه رفیع زن و مقام بی‌همتای مادر است.

به یقین مادران و زنان همواره در تاریخ و زندگی بشری، مقامی رفیع داشته و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما نیز بر شان و جایگاه مادر تاکید فراوان شده است.

نامگذاری روز میلاد آن بانوی بی همتا به عنوان روز مادر و روز زن، تقارنی است شایسته، تقارنی که از یک سو ناظر به مقام رفیع مادران و زنان است و در یک نگاه نیز یادآور اهمیت و ضرورت توجه به آموزه های اخلاق و منش فردی و اجتماعی بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س) و جایگاه ارزنده زن و مادر در فرهنگ اسلامی است.

اینجانب ضمن پاسداشت ولادت یگانه دخت گرامی حضرت رسول اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام شامخ مادر، این روز فرخنده را خدمت مسلمین جهان و همه‌ی زنان مومن ایران اسلامی بخصوص بانوان محترم فرهنگی استان تبریک عرض می‌نمایم و از خداوند منان برای تمامی خواهران و مادران این سرزمین اسلامی، توفیقات روز افزون در عرصه کار و تلاش و پرورش نسل‌هایی توانمند و فرهیخته را مسألت دارم.

به امید آن روز که با حضور زنان شاهد جامعه­‌ای موفق‌تر و متعالی‌تر باشیم.

 

علیرضا سعدی پور

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

 

 

به اشتراک بگذارید :