20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۷:۳۳:۴۷
کد مطلب:  1863553
حضور دو تن از نمایندگان نیروهای خدماتی مدارس فارس در نشست مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی با مدیران آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان و معیشت نیروهای خدماتی نیز از جمله مواردی است که در کنار رتبه بندی باید دنبال کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمدخلیل عسکری در دیدار دو تن از نمایندگان نیروهای خدماتی مدارس استان با مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت نمایندگان مجلس برای مرتفع شدن مشکلات شغلی و استخدامی نیروهای خدماتی استفاده کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در قانون باید بحث معیشت نیروهای خدماتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا این عزیزان نیز بتوانند در رفاه کامل به کار خود ادامه دهند.

عسکری گفت: در سالیان اخیر با کمبود نیروی خدماتی نیز مواجه شده ایم که مجلس در این رابطه نیز باید ورود کند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این‌جلسه گفت: قرار بر این است که ظرف مدت سه ماه، دولت لایحه ای مبنی بر پرداخت عادلانه به کارکنان ارایه دهد.

دکتر علیرضا پاک فطرت افزود: ویژگی این نظام بر این است که حقوق و دستمزد بر اساس سختی مشاغل می باشد و یک عدالت خوب را در پرداخت ها شاهد خواهیم بود.

نماینده ی مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای حمایت از نیروهای خدماتی و جلوگیری از تضییع حقوقشان، مجلس از تمام ظرفیت خود استفاده خواهد کرد.

 مهندس جلال رشیدی کوچی افزود: دغدغه های نیروهای خدماتی را با هیات رییسه مجلس برای ارایه راهکار در میان خواهیم گذاشت.

نماینده ی سرایداران و خدمتگزاران مدارس فارس نیز ضمن اشاره به لایحه ی رتبه بندی معلمان گفت: حدود شصت و پنج هزار نفر به عنوان سرایدار و خدمتگزار در حال خدمت هستند اما جایگاه آنان در این لایحه درنظر گرفته نشده است.

حسین ظفرآبادی ضمن اشاره به حذف شدن حق لباس، اضافه کار، سرانه ی خدماتی گفت: این موارد از سال ۱۳۸۹ از فیش حقوقی حذف شد که ما خواستار لحاظ شدن آن هستیم.

وی گفت: مجموعه ی نیروهای خدماتی که شامل سرایداران، خدمتگزاران، انبارداران، رانندگان می باشد درخواست همسان سازی حقوق و پیگیری بند تفاوت تطبیق هستند.

علیرضا قائدیان از دیگر نمایندگان سرایدارن و نیروهای خدماتی مدارس فارس نیز با اشاره به بند فوق العاده شغل افزود: نیروهای خدماتی هم باید همانند دیگر کارکنان شامل بند تفاوت تطبیق شوند.

به اشتراک بگذارید :