20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۶:۵۶:۴۳
کد مطلب:  1863535
رییس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی با مدیرکل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان خبرداد:
رتبه بندی معلمان پایان بهمن یا قبل از عید اجرایی می شود

رییس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: ایراداتی که از سوی شورای نگهبان به رتبه بندی معلمان وارد شده است به زودی مرتفع و پیش بینی ما این است که تا پایان بهمن یا قبل از عید اجرایی شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علیرضا پاک فطرت در نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان گفت: وزارت  آموزش و پرورش را مادر و مرجع تمام وزارت خانه های کشور می دانیم و نقشی که سیستم تعلیم و تربیت در راستای رشد کشور می تواند ایفا کند بی بدیل و بی جایگزین است.


رییس مجمع نمایندگان فارس گفت: باور داریم توسعه یافتگی هر جامعه و کشوری به آموزش و پرورش آن کشور بستگی دارد و در راستان این امر مجلس یازدهم توجه ویژه ای به این مساله داشته است.
پاک فطرت گفت: طرح رتبه بندی معلمان را که سالها مغفول مانده بود، مجلس یازدهم پی گیری کرده و تا حصول نتیجه پای کار ایستاده است.
وی گفت: پیش بینی ما این است که تا پایان بهمن یا قبل از عید امسال  مساله رتبه بندی معلمان برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شود.
رییس مجمع نمایندگان فارس گفت: رییس جمهور محترم نیز همواره بر نظام هماهنگ پرداخت عادلانه تاکید کرده است و نسبت به تهیه و ارایه لایحه ای به مجلس برای تحول نظام پرداخت عمومی قول مساعد داده اند.
پاک فطرت گفت: اعتقاد داریم حقوق و دستمزد را باید به راندمان، سختی و ارزش کار داد و تعیین حقوق صرفا با تکیه بر ساعات کاری باعث کاهش انگیزه و کیفیت کار خواهد شد.
وی با بیان اینکه باید نخبگان را وارد آموزش و پرورش کنیم گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند .
رییس مجمع نمایندگان فارس گفت: آسیب شناسی  مسایل تربیتی و آموزشی آموزش و پرورش باید در اولویت کار مسئولین این سیستم قرار گیرد تا بدانیم چرا در این نقطه ایستاده ایم و چه راهکارهایی برای برون رفت از آن داریم.
پاک فطرت گفت: کمی سازی آموزش و نمره گذاری کار دانش آموزان یک آفت بزرگ برای آموزش و پرورش است و باعث اضطراب تحصیلی و گاها حتی ترک تحصیلی می شود.
وی گفت: مسایل تربیتی باید محور اصلی فعالیت های آموزش و پرورش فارس باشد تا دانش آموزانی اخلاق مدار و فعال و متعهد به ارزشهای اسلامی در جامعه تربیت کنیم.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: انتظار داریم یک تحولی مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی در اموزش و پرورش فارس صورت گیرد.


دکتر مجید انصاری گفت: اجرای مطلوب سند تحول بنیادین در کنار بیانیه گام دوم انقلاب و ترویج شاخص های مکتب شهید سلیمانی از دیگر انتظارات ما از آموزش و پرورش استان است.
نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به دنبال این خواهیم بود که از هر ظرفیتی برای کمک به آموزش و پرورش استفاده  کنیم تا این دستگاه انسان ساز را توسعه دهیم.


دکتر فرهاد طهماسبی گفت: آموزش و پرورش فارس ظرفیت بزرگی برای ارتقا و رشد دارد و انتظار است با برنامه ریزی مناسب این اموزش و پرورش را به نقطه ای که شایسته آن است برسانیم.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: باید تفکر انقلابی در بدنه آموزش و پرورش به ویژه در بین معلمان ترویج یابد.


مهندس جلال رشیدی کوچی گفت: پتانسیل های عظیمی در آموزش و پرورش وجود دارد که می تواند درآمدزا باشد و بخشی از مشکلات مالی ادارات آموزش و پرورش را حل و فصل نماید.

به اشتراک بگذارید :