25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۱۳:۴۰:۰۰
کد مطلب:  EFCdeJix
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست مشترک هماهنگی اردوهای راهیان نور:
وظیفه داریم از اعتقادات، فرهنگ و ارزش‌های نظام دفاع کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست مشترک هماهنگی اردوهای راهیان نور که با حضور مسئولین منطقۀ مقاومت بسیج استان تهران برگزار شد، گفت: امروز وظیفه داریم از اعتقادات، فرهنگ و ارزش های خود دفاع کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اردوهای راهیان نور شهرستان های استان تهران، با حضور سردار نصیری، فرماندۀ منطقۀ مقاومت بسیج استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین نظری، نمایندۀ ولی فقیه در منطقۀ مقاومت بسیج استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کلا آموزش و پرورش و سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در سالن شمارۀ یک شورای اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این نشست با اشاره به این که در آستانۀ فرارسیدن هفتۀ دفاع مقدس هستیم، در این نشست گفت: هفتۀ دفاع مقدس، یادآور دفاع همه جانبۀ ملت ایران، یادآور مظلومیت و ایثار تمامی کسانی است که پا به عرصۀ ایثار و شهادت گذاشتند و خون خود را برای آبیاری از نهال پر ثمر انقلاب اسلامی هدیه کردند.

امروز وظیفه داریم از اعتقادات، فرهنگ و ارزش های خود دفاع کنیم

وی با اشاره به این امر که آموزش و پرورش بعد از انقلاب اسلامی ازعرصه کتاب و دفتر خارج شد و به برکت خون شهیدان انقلاب، به عرصۀ عملی آموزش و پرورش ورود پیدا کرده ایم، ادامه داد: امروز وظیفه داریم از اعتقادات، فرهنگ و ارزش های خود دفاع کنیم و در این حوزه، اردوهای راهیان نور نمونۀ بسیار بزرگی است که ما باید دستاوردهای آن را به نسل های آینده انتقال دهیم.

اردوهای راهیان نور در زمینه انتقال ارزش های دفاع مقدس به نتیجه رسیده است

این مقام مسئول،  احیای فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس را کار اساسی آموزش و پرورش در حوزۀ برگزاری اردوهای راهیان نور برشمرده و بر همین اساس، افزود: باید به دانش آموزان بگوییم که تنها عامل پیروزی دلیر مردان ما در سال های دفاع مقدس حفظ اخلاق و ارزش های اسلامی است.

فولادوند راد، در ادامه راهیان نور را یکی از مهم ترین طرح هایی دانسته که در زمینه انتقال ارزش های دفاع مقدس به دانش آموزان به نتیجه رسیده است و اظهار داشت: احیای ارزش های حاکم بر جبهه و جنگ و رزمندگان سلحشوری که که در باز کردن معبر و میدان مین با یکدیگر به رقابت می پرداختند، از وظایف آموزش و پرورش در حوزۀ برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی است.

وی خاطر نشان کرد: راهیان نور یکی از مهم ترین طرح هایی است که در زمینه انتقال ارزش های دفاع مقدس به دانش آموزان به نتیجه رسیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که امروز منطقۀ مقاومت بسیج استان تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به عنوان متولیان برگزاری اردوهای راهیان نور تلاش خواهند کرد تا اهداف آموزش و پرورش در اردوهای راهیان نور دانش آموزی را به عنوان یک کار بزرگ فرهنگی را به ثمر برسانند، تأکید کرد:امروز اعتقاد داریم که برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی، جلوه های بارز آموختن در مکتب ایثار و شهادت ،عرصۀ دیگری از همان دفاع هشت ساله است.

به اشتراک بگذارید :