17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۴:۴۷:۰۷
کد مطلب:  1863477
اسفندیار نظری معاون سابق متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران در نشست تکریم از بازنشستگان این اداره‌کل:
تلاش من این بود که نگاه کارشناسی مبنای تصمیم‌گیری باشد

اسفندیار نظری معاون سابق متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران در نشست تکریم از بازنشستگان این اداره‌کل گفت: تلاش من این بود که نگاه کارشناسی مبنای تصمیم‌گیری باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ مراسم ویژه اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با هدف تکریم از بازنشستگان این اداره کل به میزبانی علی‌رضا سعدی‌پور و با حضور پررنگ کارکنان و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت استان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد. 

اسفندیار نظری معاون سابق آموزش متوسطه این اداره کل در سخنانی گفت: امروز برای من یک روز به یاد ماندنی است و بابت این کار زیبا از مدیرکل آموزش و پرورش و همه همکاران گرامی که در این جلسه حضور دارند، قدردانی می‌کنم. 

نظری ادامه داد: یکی از ماموریت‌های دشوار شما عزیزان که در توسعه استان موثر است، تولید سرمایه انسانی است اما چالش‌هایی چون  ازدیاد جمعیت دانش آموزی، عدم اجرای کامل سند چشم انداز، مشکلات ساختاری، ورود نیروهای جدید، تحریم‌های ظالمانه دشمنان و خشکسالی اعتباری بر سر راه شما وجود دارد و باید با هوشیاری و تدبیر این چالش‌هارا مدیریت کنید.

اسفندیار نظری در ادامه به سوابق خود پرداخت و گفت: من در سال هفتاد با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شدم و کار خود را از معلمی در کجور و نوشهر شروع کردم  و در ادامه مدیر مدرسه، معاون و رئیس اداره‌ نوشهر شدم و در نهایت با آمدن جناب قاسمی به عنوان معاون اموزش متوسطه این اداره کل انتخاب شدم و ۷ سال در این سمت کار کردم.

وی همچنین گفت: لازم می‌دانم از همه دوستان و همکاران قدردانی می‌کنم که طی ۷ سال حضورم در این جایگاه، خاطرات زیبایی برای من ساختند که هنوز هم جزو بهترین روزهای عمر من است و قلبم را شاد می‌کند.

معاون سابق آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت مازندران تاکید کرد: بزرگترین کار من پس از ورود به اداره‌کل این بود که با دغدغه سیاسی نیرو تغییر ندادم و ارتباط من با همکاران زیرمجموعه براساس صداقت، پویایی و نوآوری بود ضمن این‌که تلاش کردم جایگاه مدیران مدارس را ارتقا دهم و به مدیران گفتم شما رهبران آموزشی هستید و با این نگاه تصمیم بگیرید.

نظری ادامه داد: برابر نگاه من کارشناس هم معاون آموزش بود و به نگاه کارشناسی اعتماد داشته و دارم و همیشه می‌گفتم قلب تپنده آموزش در دوره ابتدایی و متوسطه گروه‌های آموزشی هستند و به اتفاق همکارانم  تلاش کردیم گروه‌های آموزشی  را احیا کنیم.

وی در ادامه به ضرورت ارتباط مفید و موثر مدیران با مردم تاکید کرد و گفت: هیچ کس را ناامید بازنگرداندم و اگر کاری نتوانستم برای مردم بزرگوار انجام بدهم، حرفشان را گوش کردم و کمک کردم تا به مسیر حل مشکلی که دارند، هدایت شوند و هنوز خانواده‌ها بابت موضوعاتی چون هدایت تحصیلی به من زنگ می‌زنند و من هم در خدمتشان هستم و به آنان مشاوره می‌دهم.

اسفندیار نظری افزود: دانش، نگرش و مهارت سه رکن آموزش و پرورش موفق هستند و ما نباید از این موضوعات غفلت کنیم ضمن این‌که تلاش کنیم تا آموزس و پرورش  را سیاسی نکنیم.

وی در خاتمه گفت: در این فرصت لازم می‌دانم از همه مدیران کل قدردانی می‌کنم از جناب سید علی قاسمی که به من اعتماد کردند و مرا به اداره‌کل آوردند و از جناب نیکزاد و در نهایت از جناب سعدی‌پور قدردانی می‌کنم و اعتراف می‌کنم از همه این عزیزان، درس آموختم و امیدوارم هر جایی که هستید خوش و خرم باشید.

به اشتراک بگذارید :