15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۴:۱۸:۵۰
کد مطلب:  1863425
ربوشه ازبرگزاری جلسات ونشست های آموزشی وتوجیهی طرح گویا در مناطق شهر تهران خبر داد
توجه به مفاهیم پایه زبان آموزی ومهارت های اجتماعی وآموزش آن ها در دوره کودکی ازاولویت های آموزش وپرورش در دوره پیش دبستانی است

اهمیت توانمندسازی مربیان پیش دبستانی درطرح گویاوتقویت مهارت های زبانی نوآموزان

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ ربوشه معاون آموزش ابتدایی از برگزاری  10 جلسه کارگاهی تخصصی در مناطق 19 گانه شهر تهران با حضور مربیان، کارشناسان، مدرسان و اساتید مربوطه با موضوع تبیین طرح گویا درنیمه ی اول دی ماه خبرداد.

وی افزود: طی این جلسات، ضمن تبیین چارچوب طرح توسط مدرسان و تبادل تجارب، هماهنگی لازم برای اجرای مطلوب آن در مناطق مجری به عمل آمد. ربوشه اضافه کرد: توجه به مفاهیم پایه زبان آموزی و مهارت های اجتماعی و آموزش آن ها در دوره کودکی از اولویت های آموزش و پرورش در دوره پیش دبستانی است. در همین راستا طرح گویا با هدف تحقق اهداف سند تحول بنیادین در دوره پیش دبستانی اجرا می شود. دوره پیش دبستانی به لحاظ قرار گرفتن کودک در سنین حساس یادگیری، تاثیر عمیقی در شکل گیری شخصیت و هویت کودکان دارد و وظیفه آموزش و پرورش است که با کیفیت بخشی به فعالیت های تربیتی این دوره ی تحصیلی و همچنین توسعه کمی آن، گام های اساسی در تربیت نسلی پویا و کارآمد برداشته و برای تحقق اهداف نظام آموزشی که همان رشد همه جانبه در بستر فطرت گرایی توحیدی است، تلاش کند.

در ادامه محمدی رئیس اداره پیش دبستانی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به ابعاد مختلف طرح گویا که بر مهارت های گوش کردن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن و تلفیق آن با مهارت های اجتماعی تاکید دارد، از مربیان و کارشناسان مناطق خواست تا با اجرای دقیق این طرح، توانمندی های خود را توسعه داده و الگویی مناسب برای مدارس دیگر باشند و به عنوان پیشتازان کیفیت بخشی به فرایند آموزش، در منطقه و استان گام بردارند.

لازم به ذکر است طرح گویا در 8 درصد از مدارس و مراکز پیش دبستانی شهر تهران اجرا می شود و بیش از 200 مربی در این طرح تحت آموزش قرار گرفته اند.

به اشتراک بگذارید :