15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۵:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1863253
۳۲ برنامه شاخص ویژه هفته زن در آموزش و پرورش البرز آغاز شد

مسوول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که به مناسبت هفته زن و گرامیداشت مقام مادر۳۲ برنامه شاخص فرهنگی، تربیتی و مهارتی در این استان با رویکرد ارتقای فرهنگ فاطمی آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز،زهرا شاکر ضمن  تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره) و تاکید بر نقش محوری زنان در آموزش و پرورش، اظهار داشت  حضرت زهرا (س) الگوی نمونه یک زن مسلمان است و امام خمینی (ره) جایگاه زن مسلمان را با انقلاب اسلامی در تمام امور فردی و اجتماعی احیا کرد. 
وی در تشریح برنامه های بزرگداشت هفته زن و روز مادر گفت: برنامه های متنوعی در محورهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سطح ادارات و مدارس استان برگزار خواهد شد. 
شاکر اهم برنامه های اجرایی هفته زن را اینگونه برشمرد: 
برگزاری جشن و تجلیل از بانوان شاغل در ادارات و مدارس، برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف و پوشش ایرانی اسلامی، 
مسابقه دانش آموزی «بهترین سپاس»؛ کارگاه  آموزشی تخصصی «تبیین الگوی سوم زن با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب»؛ برگزاری مسابقه سرود دانش آموزی «جان محمد»؛ برگزاری کارگاه آموزشی «مادران، امنیت خانواده و فضای مجازی»؛ برگزاری مسابقه ورزشی در رشته های مختلف، برگزاری مسابقه با موضوع تحکیم بنیان خانواده وعنوان «سواد زندگی و خوب زیستن در مسیر زندگی مشترک ویژه تمامی فرهنگیان استان»، دیدار با مراقبین جانبازان معزز، معرفی و تقدیر از زنان شاغل فرهنگی دارای جلوه های ویژه معلمی با توجه به شیوع بیماری کرونا و آموزش های مجازی و برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن به صورت همزمان در تمامی مدارس استان البرز، از جمله برنامه های اجرایی در هفته مبارک زن می باشند. 
گفتنی است در تقویم رسمی کشور روز سوم بهمن ماه 1400 ، مزین به ولادت با سعادت صدیقه کبری(س) و روز زن و از دوم بهمن لغایت 8 بهمن، هفته زن نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :