22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۳:۲۷:۲۷
کد مطلب:  1863229
در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی/
پاشایی: باید آموزه های انقلاب اسلامی را به خوبی به نسل های دیگر و ملت های مستضعف انتقال دهیم

صبح امروز جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی و ستاد انتخابات مجلس دانش آموزی استان، باحضور مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی گفت: مجلس دانش آموزی یاریگر آموزش و پرورش در انجام درست، روان و به موقع کارهاست.

جعفر پاشایی، با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه فجر گفت: ماه و کلمه بهمن با حوزه تربیت آمیخته شده است. امیدواریم که روزی برسد نظام جمهوری اسلامی ایران طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، به عنوان نماد کشوری توسعه یافته و پیشرو و پیشران در حوزه‌های مختلف و الگو و اسطوره برای سایر ملت‌های مسلمان و مستضعف باشد.

وی افزود: منظور از حضور انقلاب در قانون اساسی، انتقال و تبادل فرهنگ و رساندن پیام ناب اسلام به کشورهای دیگر است. در بهمنی دیگر با ظهور امام زمان، ملت‌های مستضعف و زیر سلطه دنیا به سوی آزادی و آزادگی رهنمون خواهند شد.

پاشایی به اصل موضوع انتخابات که موضوع دانش آموزان و حضور آنها در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در بخش‌های مختلف جامعه به ویژه آموزش و پرورش است اشاره کرد و ادامه داد: اهمیت و ضرورت این موضوع بسیار مهم است. مخاطب اصلی ما دانش آموز است و باید با مشارکت دانش آموزان، میزان خطا را کم کرده و کار خوب انجام دهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: در شیوه جدید مجلس دانش آموزی، با تمرین و تکرار و رفع نقاط ضعف؛ باید آن‌را تقویت کرد. این انتخابات باید برابر با دستورالعمل ها و شرح وظایف درست انجام گیرد و نباید اعمال سلیقه در این انتخابات اتفاق بیفتد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه این جلسه مجلس دانش آموزی را فرصتی در جهت تمرین دموکراسی، مسئولیت‌پذیری و مطالبه‌گری عقلانی دانش‌آموزان خواند و گفت: دانش آموزان خیل عظیمی هستند و مطالبات خاصی دارند. باید فضاهایی فراهم شود تا قابلیت‌ها، توانمندی ها و توسعه درک اجتماعی آنان به نوعی به جامعه نشان داده شود .

طاهر علمی با اشاره به اینکه در سال های قبل نیز این مجلس تشکیل شده است ولی با آیین‌نامه جدید این مجلس و شوراها بیشتر از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد ادامه داد: این کار نیاز به جریان سازی و رسانه‌ای کردن دارد تا پیشنهادات دانش آموزان که با اطلاعات ناب کلاس های درس و مشکلات مدرسه همراه است، به گوش مسئولان آموزشی و پرورشی برسد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به چهار حق دانش آموزان در سند تحول بنیادین آمورش و پرورش گفت: از این حقوق می‌توان به حق توجه به علایق و استعدادهای فرهنگی، هنری و علمی دانش آموزان اشاره کرد که نشان دهنده این است که در مدارس انجمن ها باید توسط دانش‌آموزان شناسایی شوند.

عاشور اکرمی افزود: حق دیگر برخورداری از تربیت فنی و حرفه ای متناسب با نیاز جامعه است و سوم؛ حق دسترسی به فرصت‌های تربیتی است که تمام دانش آموزان باید از این فرصت‌ها استفاده کنند.

وی در پایان با اشاده به حق برخورداری از مصونیت و تعرضات جسمانی و روانی دانش آموزان گفت: همه این حقوق با ترویج فرهنگ مشارکت جویی، مشارکت پذیری، کار تیمی و گروهی، خلاقیت و نوآوری و پژوهش و تحقیق باید همراه باشد.

 

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

.

به اشتراک بگذارید :