18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1862731
وزیر آموزش و پرورش در سفر به کرمان خبر داد:
 تکمیل «طرح های عمرانی» با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در استان کرمان تا سال آینده

وزیر آموزش و پرورش در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق جنوبی استان کرمان که در شهرستان منوجان برگزار شد، گفت: پروژه های عمرانی آموزش و پرورش با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در استان کرمان، تا سال آینده تکمیل می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری؛ در سفر به استان کرمان و در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق جنوبی این استان که در شهرستان منوجان برگزار شد، اظهار کرد: پروژه های عمرانی آموزش و پرورش با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در استان کرمان تا سال آینده تکمیل می شوند.

وی با اشاره به مصرع «باران که در لطافت طبعش، خلاف نیست» از سعدی علیه الرحمه، گفت: نزولات آسمانی همیشه مایه رحمت و برکت هستند؛ اما به دلیل ضعف در زیرساخت های شهری و روستایی، شاهد سیل و خسارت هستیم.

نوری تصریح کرد: مدارس، حتماً باید «آموزش حضوری» را از سر بگیرند؛ 95 درصد مدارس دنیا در این مدت باز بوده اند اما در کشور ما، مدارس را 100 درصد تعطیل کردیم و آموزش مجازی داشتیم.

وی ادامه داد: در نظام تعلیم و تربیت، بینش، منش، فعل و دیدگاه ما در موضوع عدالت، «توزیع رویه ای» دارد در صورتی که عدالت باید «توزیعی» یا «ترمیمی» باشد یعنی حق همه داده شود.

وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در بعضی موارد نیاز به تغییر روش هاست، «گروه بندی» و «طبقه بندی» در کارها را باید از شهید سلیمانی یاد بگیریم، این فرمانده بزرگ گروه های مختلف زینبیون، حیدریون، فاطمیون و... را بسیج کرد.

وی افزود: در توزیع منابع هم باید اول خط مقدم جامعه را در نظر بگیریم که خط مقدم در جمهوری اسلامی ایران، «مردم مستضعف» و «کوخ نشین» هستند، در مرکز، قرارگاه محرومیت زدایی تشکیل داده ایم و بنا داریم در راستای محرومیت زدایی، دایره دایره از بیرون به داخل بیاییم.

نوری، ضمن قدردانی از رئیس جمهور به واسطه سفر پیش بینی نشده اش به جنوب استان کرمان، گفت: دولت مردمی، در همه شرایط در کنار مردم است، پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد، تا سال آینده با اولویت خوابگاه های دانش آموزی تکمیل می شوند، سرانه ای بابت خرید تجهیزات مدارس استان، واریز می شود و تجهیز 7 هنرستان در 7 شهرستان جنوبی، ایزوگام، محوطه سازی، آسفالت، بهسازی سرویس های بهداشتی مدارس و استاندارد سازی سیستم سرمایشی 400 کلاس درس در دستور کار قرار می گیرد.

وی  اذعان کرد: مدارس، هویت ملی ما هستند و نباید تخریب شوند؛ بلکه باید تلاش بر مقاوم سازی آن ها داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :