15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۰:۱۴:۰۸
کد مطلب:  1862727
خوش قدم درنشست شورای مرکزی انجمن اولیا ومربیان شهرتهران گفت:
حضور انجمن اولیا در کنار آموزش و پرورش تبلور واقعی مشارکت خانواده ها در امر تعلیم و تربیت است

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ سومین نشست شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با حضور اعضای منتخب شورادر سالن جلسات اداره کل برگزار گردید .

در این نشست خوش قدم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان شهر تهران گفت: حضور انجمن اولیا در کنار آموزش و پرورش تبلور واقعی مشارکت خانواده ها در امر تعلیم و تربیت است .

وی افزود: هرچه این حضور آگاهانه و با انگیزه قوی باشد و دارای هدف متناسب با اهداف عالیه نظام آموزش و پرورش باشد می تواند موفق تر عمل کند و بر عکس آن نیز می تواند صدق پیدا کند .

دبیر شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان تهران افزود: زمانی که انجمن ها باری به هر جهت تشکیل شوند و هدف خاصی از حضور اولیا و مربیان نداشته باشند و افراد ، انگیزه و اراده قوی برای تاثیر گذاری در تعلیم و تربیت نداشته باشند یقینا آموزش و پرورش از این بازوی توانمند بی بهره خواهد بود.

سید صدرا خوش قدم همچنین به گرامیداشت دهه فجر و نقش بهتر انجمن ها و خانواده ها در بزرگداشت این دهه و تبین و انتقال شعائر انقلاب به نسل جدید تاکید نمود.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان شهر تهران در ادامه به نقش انجمن ها در تشریح و توجیه خانواده ها در رابطه با افزایش جمعیت و جلوگیری از  خطرات ناشی از پیری جمعیت اشاره نمود و از اعضای شورا خواست تا با ارتباطی که با خانواده ها دارند در این خصوص فرهنگ سازی صورت پذیرد.

وی در اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و دوری نسل جدید از مخاطرات این آسیب ها از انجمن اولیا و مربیان خواست تا با توجه به نقش مهمی که در تعلیم و تربیت دانش آموزان دارند آموزش و پرورش را در این خصوص یاری دهند .

گفتنی است در این نشست اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان مرکری شهر تهران،ضمن بیان نقطه نظرات خود، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص نظارت بر برگزاری انتخابات انجمن های اولیا و مربیان در مناطق تعیین شده و همچنین گزارشی از سایر فعالیت های صورت گرفته ارائه نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :