23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۰۹:۱۹:۲۰
کد مطلب:  1862627
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
تفاوت قوانین مدارس برای افزایش کلاس‌های حضوری / اولویت اصلی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

آذرکیوان امیرپور گفت: برای افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس، قوانین هر مدرسه با مدرسه دیگر بر مبنای فضای فیزیکی کلاس‌ها و جمعیت دانش‌آموزی آنها از شش نفر تا ۱۵ نفر متفاوت است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، آذرکیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی درباره برگزاری حضوری کلاس‌های درس، اظهار داشت: برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای سال تحصیلی جدید و برگزاری کلاس‌های حضوری از ماه‌ها قبل آغاز شده است.

وی افزود: با تمام شدن فصل امتحانات و برای نوبت دوم سال تحصیلی، برنامه‌ریزی به منظور حضور بیشتر دانش‌آموزان در مدارس صورت می‌گیرد که البته این اتفاق وابسته به شرایط مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و گروه‌بندی‌ها است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: برای دایر کردن کلاس‌های حضوری باید شیوه‌نامه (۰۶) رعایت شود، تاکید آموزش و پرورش استان اصفهان بر افزایش ساعت‌های حضور دانش‌آموزان در مدارس است اما اولویت اصلی رعایت شیوه‌نامه‌ها بهداشتی مدارس و فاصله‌گذاری دانش‌آموزان است.

امیرپور تصریح کرد: به طور یقین حضور بیشتر دانش‌آموزان در نوبت دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰، با توجه به رعایت موازین بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی دو متری  انجام می‌شود و دانش‌آموزان از امروز طبق روال گذشته و بر مبنای گروه‌بندی در مدارس حضور پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: برای افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس، قوانین هر مدرسه با مدرسه دیگر بر مبنای فضای فیزیکی کلاس‌ها و جمعیت دانش‌آموزی آنها از شش نفر تا ۱۵ نفر متفاوت است. البته تصمیم‌گیری برای افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس، در نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان صورت می‌گیرد و موارد تعیین شده برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با تصمیم‌گیری شورای مدرسه انجام می‌شود تا با توجه به جمعیت دانش‌آموزی روزهای بیشتری را برای حضور آنها فراهم کنند.
 

به اشتراک بگذارید :