19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۱۰:۵۰:۳۲
کد مطلب:  7KxtbyTK
فرماندار پیشوا در آئین کلنگ زنی مدرسۀ باران:
خیرین با حضور و مشارکت در مدرسه سازی، گامی بلند و ماندگار برای توسعه بر می دارند

آئین گلنگ زنی مدرسه باران در روستای قشلاق معین آباد پیشوا، با حضور محمدکرم محمدی، فرماندار پیشوا، رحیم جهانی، سرپرست آموزش و پرورش، احمد ملایری بخشدار مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای قشلاق معین آباد و جمعی از مسئولین و خیرین شهرستان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد کرم محمدی، فرماندار پیشوا، در آئین گلنگ زنی مدرسه باران در روستای قشلاق معین آباد این شهرستان با اشاره به این امر که مدرسه مهم ترین مکانی است که می‌توانیم در آن اصول انسانی و اعتقادی را به فرزندان خود بیاموزیم، گفت: خیرین مدرسه ساز با نهادن گام های عملی در این مسیر بزرگ الهی، خیر عظیمی را نصیب خود و فرزندان این مرز و بوم می کنند که اجر آن سالهای متمادی باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به این امر که بضاعت بسیاری از امکانات در حوزه های مختلف شهرستان پیشوا کاملا احساس می شود، خاطر نشان کرد: خیرین با حضور و مشارکت در مدرسه سازی، گامی بلند و ماندگار برای توسعه می بردارند.

نمایندۀ دولت در شهرستان پیشوا، در ادامه اظهار امیدواری کرد: امیدوارم خداوند توفیق دهد تا مردم در صف امور خیر قرار بگیرند، کجای صف قرار گرفتن اهمیت چندانی ندارد و همین که انسان راهی را برای ارزنده ترین خدمت به کار گیرد نشان از گذشت، ایثار، انفاق و فرهیختگی او دارد.

در ادامه رحیم جهانی، مدیر آموزش و پرورش پیشوا، به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مدرسه سازی اشاره کرده و اظهار داشت: مدرسه سازی یک جهاد است و قالبی که امروز در آن قرار گرفته است یعنی دخالت مستقیم کلیه افراد یک ملت در ساخت یک مدرسه، می تواند مبنای توسعه یک کشور باشد.

سرپرست آموزش و پرورش پیشوا یادآور شد: اگر رشد، توسعه و استقلال یک کشور را پیشرفت علمی آن بدانیم برای تحقق آن، سه اصل دانش آموز، معلم و مدرسه باید در نظر گرفته شود و نقش و اهمیت مدرسه سازی در راستای پیشرفت علمی، استقلال و خودکفایی یک ملت بسیار حائز اهمیت است و آموزش و پرورش را همواره نیازمند کمک خیرین در ساخت مدرسه برای فرزندان این ایران اسلامی دانست.

شایان ذکر است زمین  این مدرسه توسط مرحوم علی اصغر لاریجانی وقف گردیده است که به همت موسسه خیریه باران تهران به نمایندگی خانم سهیلا فرخی پور به مساحت 156 مترزیربنا در دست اجرا قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :