15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۰۹:۱۸:۳۴
کد مطلب:  1862527
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
آموزش‌وپرورش مهم‌ترین نقش را در انتقال مباحث فرهنگی به جامعه دارد

مهدی اسماعیلی گفت: نقش آموزش‌وپرورش در انتقال مباحث فرهنگی بسیار مهم است که بهترین راهکار درگیرشدن دانش‌آموزان با این مسائل است و واردشدن آنها به جشنواره "پرواز ققنوس" موجب تأثیرگذاری بیشتر در بین همسالان می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص جزئیات جشنواره فرهنگی هنری رسانه‌ای "پرواز ققنوس" اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا شرایط جامعه دچار تغییراتی شد که بدون تردید در آموزش‌وپرورش هم بحران‌هایی به وجود آمد و تغییر در فضای آموزش‌وپرورش باعث شد که از یک زمانی به زمان دیگری پرتاب شویم. ضمن اینکه ممنوعیت ورود به مدارس اتفاق افتاد و دانش‌آموزان با گوشی تلفن همراه و تبلت وارد فضای مجازی شدند.

وی افزود: برای پیشبرد برنامه‌ها در این بحران توانستیم فعالیت آموزش‌وپرورش را ادامه دهیم، آموزش را تعطیل نکنیم و در فضای مجازی فعالیت‌ها ادامه پیدا کرد و دانش‌آموزان وارد فضای دیگری شدند. امروز نقش رسانه و فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست و تلاش کردیم باتوجه‌به نیاز دانش‌آموزان موارد یادگیری و آموزش را بر مبنای سلیقه‌ها و استعدادهای آنها فراهم کنیم.

اسماعیلی تصریح کرد: در این دوران جشنواره‌های زیادی به‌وسیله آموزش‌وپرورش برای دستیابی به اهداف تربیتی برنامه‌ریزی شد و نیاز دانش‌آموزان و خلاقیت و استعداد دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. وقتی وارد مقوله فرهنگی می‌شویم نقش آموزش‌وپرورش در انتقال مباحث فرهنگی بسیار مهم است و بهترین راهکار درگیرشدن دانش‌آموزان با این مسائل است چرا که واردشدن دانش‌آموزان در این مقوله موجب تأثیرگذاری بیشتر در بین همسالان آنها با زبان خودشان می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: وقتی دانش‌آموزان با جلوه هنری در جشنواره "پرواز ققنوس" آشنایی پیدا می‌کنند، تأثیر زیادی می‌پذیرند و از همین رو دانش‌آموزان فرصت پیدا می‌کنند با کسب آگاهی از جلوه‌های هنری به‌صورت الکترونیک، تجارب خود را در اختیار دیگر همسالان قرار دهند.

وی تاکید کرد: ایجاد شناخت دانش‌آموزان موجب انتقال فرهنگ و تسهیل عبور از این دوران می‌شود و جشنواره فرهنگی هنری رسانه‌ای "پرواز ققنوس" افتتاح شد تا دانش‌آموزان بتوانند با تولید محتوا، اطلاعات مفید خود را به بقیه همسالان انتقال دهند.

به اشتراک بگذارید :