17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۲۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1861993
وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح بزرگ ترین مجتمع آموزشی-تربیتی استان قم:
«مدیران مدارس»، باید زمینه را برای شکوفایی «ساحت اقتصادی و حرفه ای دانش آموزان»، فراهم کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس، باید زمینه را برای شکوفایی «ساحت اقتصادی و حرفه ای دانش آموزان» که یکی از ساحت های تربیتی سندتحول بنیادین است، فراهم کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری، در آیین افتتاح بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی-تربیتی-ورزشی استان قم، با نام «شهید مهدی هندویان»، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بیان کرد: امیدوارم برکت و نور علما و شهیدان، راهگشایِ راه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت نظام مقدس اسلامی باشد.

نوری افزود: مصداق سندتحول بنیادین، انسان تراز، برای رسیدن به «حیات طیبه» است و این مجتمع از مجتمع‌های حیات طیبه است که در آن، جریان تعلیم و تربیت در راستای اهداف عالی تربیت اسلامی، حرکت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای خانواده این شهید عزیز(خانواده هندویان) که حامی این کار خیر بوده اند، آرزوی سلامتی و توفیق دارم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر لزوم بازگشایی مدارس به صورت حضوری، گفت: نباید مدرسه را تعطیل کنیم. «مدرسه»، باید به صورت حقیقی «کانون تربیت محلّه» باشد؛ تا بتوانیم به اهداف و رویکردهای سندتحول بنیادین برسیم.

وی ادامه داد: از مدیران این مجتمع می خواهم با همکاری پارک علم و فناوری و استفاده از متخصصان، تلاش کنند تا دست سازه های دانش آموزان را با نظارت در بسترمجازی به فروش برسانند، باید دانش آموز درآمد داشته باشد و این موضوع در سندتحول بنیادین نیز آمده است.  باید ساحت اقتصادی و حرفه ای دانش آموزان که یکی از ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین است، شکوفا شود و ما موظف هستیم این زمینه را برای آنان فراهم کنیم.

شایان ذکر است؛ مجتمع آموزشی-تربیتی-ورزشی «شهید مهدی هندویان» در منطقه پردیسان شهر قم قرار دارد که در مساحت ۱۲هزار مترمربع و زیربنای ۱۴هزار و ۵۰۰متر مربع از سوی  خیر مدرسه ساز، حاج ابوالفضل هندویان، با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان قم و با اعتباری بالغ بر ۵۸میلیارد تومان ساخته شده است.

این مجتمع دارای چهار باب مدرسه، ۲باب سالن ورزشی، 4 باب سالن مطالعه و کتابخانه، ۵۳باب کلاس درس، ۴۰باب فضای اداری و جانبی، ۱۲آزمایشگاه و کارگاه و یک مسجد و نمازخانه مرکزی در تمامی دروه های تحصیلی، ویژه دانش‌آموزان دختر ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید :