20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۱۹:۲۸:۳۶
کد مطلب:  1861943
هشتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش منطقه خرمدشت برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ با محوریت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش و ارائه گزارش عملکرد این شورا، پیگیری مسائل مربوط به مدرسه خیر ساز، پیگیری مسائل مربوط به احداث مدرسه شنستق سفلی و با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین متقی فر امام جمعه محترم خرمدشت، اصغری مدیر کل آموزش و پرورش استان، جهانبخت مدیر کل نوسازی استان، غفوری مدیر اداره آموزش و پرورش خرمدشت و مسئولین اداره و بخش خرمدشت در محل کانون فرهنگی تربیتی شهید سلیمانی برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین متقی فرگفت: یکی از مصادیق کامل سوره کوثر شأن نزول این سوره با توجه به آیه پایانی آن، حضرت زهرا سلام الله علیها است. بر این اساس این سوره جدای از اشاره به جایگاه حضرت زهرا می‌تواند جایگاه زن و دختر را در نگاه قرآن و اسلام مشخص کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: باید این نگاه در جامعه حاکم شود که آموزش و پرورش، آینده کشور را می سازد،و هدف آموزش و پرورش تربیت شهروند خوب است که و این امر میسر نخواهد شد مگر سایر نهادها به کمک آموزش و پرورش بیایند.

وی با تاکید بر تربیت تمام ساحتی افزود: ما در مسیر تربیت دانش‌آموزان در ساحت‌های شش گانه به ویژه در حوزه مباحث اعتقادی و دینی وظیفه بسیار مهمی بر دوش داریم و برای در امان ماندن از آسیب های اجتماعی باید در این مسیر حرکت می‌کنیم.

غفوری رییس منطقه ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: عوامل بسیار زیادی زمینه ساز پیشرفت و توسعه از طریق نظام های آموزشی هستند و شورای آموزش و پرورش یکی از این عوامل هستند که در فرآیند تعلیم و تربیت جامعه نقش ایفا می نماید.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش نقش حیاتی در پیشرفت اهداف تعلیم و تربیت دارد که اگر از تمامی ظرفیت های آن استفاده گردد مشکلات آموزش و پرورش حل خواهد شد.

گفتنی است؛ در این جلسه از دانش آموزان برتر استانی در جشنواره های علمی و پژوهشی و نوجوان خوارزمی و اعضای شورای آموزش و پرورش تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :