17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۱۲:۴۳:۵۸
کد مطلب:  1861655
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران:
حق هیچ دانش‌آموزی نیست که از تحصیل باز بماند

جلسه بررسی وضعیت دانش‌آموزان بازمانده و تارک تحصیل استان مازندران با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان، نماینده مازندران در مجمع خیرین حامی بازماندگان تحصیل و روسای ادارات معاونتهای آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ جلسه بررسی وضعیت دانش‌آموزان بازمانده و تارک تحصیل استان مازندران با حضور دهقان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان، خادمی نماینده مازندران در مجمع خیرین حامی بازماندگان تحصیل و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین مازندران و همچنین روسای ادارات معاونتهای آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

علی دهقان در این جلسه با بیان اینکه حق هیچ دانش‌آموزی نیست که از تحصیل باز بماند گفت: امروز نیاز آموزش و پرورش فقط مدرسه سازی نیست بلکه پشتیبانی و تأمین هزینه های آموزشی امری مهم تر است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به آمار تارکین و بازماندگان از تحصیل استان افزود: در استان مازندران کمتر از یک درصد جمعیت دانش‌آموزی تارک تحصیل یا بازمانده از تحصیل هستند ولی همین مقدار هم بسیار قابل تأمل و نگران کننده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها یک اجماع ملی و نگاه فرابخشی و فراسازمانی می تواند به برطرف کردن این مشکل کمک کند.و به نظر می رسد که نهضتی ملی باید در این رابطه رقم بخورد.

دهقان اضافه کرد: اکثر آسیب های اجتماعی  ریشه در ترک تحصیل و یا عدم تحصیل دارد.از این رو شناسایی و جذب این دسته از افراد امری بسیار مهم است که با وجود چالشهای فراوان در این مسیر، لازم است تا عزم جدی تری داشته باشیم.

در ادامه جمال خادمی نماینده مجمع خیرین حامی بازماندگان تحصیل کشور در استان مازندران و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران، تشکیل مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل را اقدامی بسیار نیکو قلمداد کرده و گفت: این مجمع یک نهاد مستقل، غیردولتی، غیرسیاسی و داوطلبانه است که طی چند ماه اخیر تأسیس شده و تفاهم نامه هایی با وزارت آموزش و پرورش به امضا رسانده است که در صورت اجرایی شدن، نوید بخش اقدامات بزرگی خواهد بود.

وی افزود: ما در این مجمع باید به دنبال ساز و کاری باشیم تا اقدامات لازم به شکلی مداوم انجام شود.اعتقاد ما بر این است که این نوع کارها باید بصورت دلی و فراتر از بخشنامه و دستورالعمل انجام شود چراکه با شیوه نامه و دستورالعمل های رایج نمی شود این کار مثبت را به درستی رقم زد.

به اشتراک بگذارید :