18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۱۲:۳۵:۵۷
کد مطلب:  1861623
افتخار آفرینی دانش‌آموزان گیلانی در جشنواره کشوری علمدار

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: هفت دانش‌آموز گیلانی در دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رتبه‌های برتر کشوری را به دست آوردند.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب ضمن تبریک به افتخارآفرینی دانش آموزان گیلانی، اظهار داشت: در این دوره از جشنواره ۲ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی، ۲ نفر از مقطع متوسطه اول و سه دانش‌آموز از دوره دوم متوسطه حائز رتبه‌های برتر کشوری شدند. وی در ادامه افزود: ثامن آرام بن دانش‌آموز ابتدایی از مدرسه نبوت ناحیه ۲ رشت رتبه اول کشوری در رشته نقاشی را کسب کرد و محدثه ملکی دانش آموز دوره ابتدایی از مدرسه صابری کوچصفهان در رشته نقاشی موفق به کسب رتبه سوم کشور شد. همچنین رها دژمان دانش آموز متوسطه اول از مدرسه سهام خیام ناحیه یک رشت در رشته عکاسی عنوان پنجم کشوری را از آن خود کرد و فریماه رهنما در مقطع متوسطه اول از مدرسه عصمت سنگر در رشته شعر دهم شد.صدف صفری دانش آموز دوره دوم متوسطه از مدرسه فاطمیه شهرستان لنگرود در رشته ویدئوکست ششم شد، مهشید دستکار در دوره دوم متوسطه مدرسه آیت‌الله مستقیم از کوچصفهان عنوان هفتم کشوری را  در رشته ویدئوکست کسب کرد و الهه دولت‌دوست در مقطع متوسطه دوم مدرسه جامعه یاوری ۲ شهرستان فومن در رشته داستانک نهم شد.
غریب با بیان اینکه دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار در دوره های مختلف تحصیلی و فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: استان گیلان توانست با افزون بر هشت هزار و ۸۰۰ شرکت کننده جز پنج استان برتر کشور از نظر میزان مشارکت قرار گیرد.

 

    شایان ذکر است دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری علمدار با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رشته‌های شعر، نمایشنامه، فیلم کوتاه نماهنگ، نقاشی، خط ریز، عکاسی، نقاشی دیجیتال و ویدئوکست به میزبانی استان کرمان برگزار شد. در اولین جشنواره علمدار 6 دانش‌آموز و 5 همکار فرهنگی توانستند رتبه‌های برتر را از آن خود کنند و از لحاظ میزان مشارکت نیز استان گیلان رتبه هشتم را در بین استان ها کسب کرده‌بود.

 

به اشتراک بگذارید :