19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۲۳:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1861553
با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد؛
آئین رونمایی از ۵۹ پروژه عمرانی آموزشی

یوسف نوری با حضور در کاشان از از ۵۹ پروژه عمرانی آموزشی رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کاشان، در شامگاه چهارشنبه 29 دیماه 1400 وزیر آموزش و پرورش در آئینی از ۵۹ پروژه عمرانی به ارزش یک هزار میلیارد تومان شرکت نمود.

در ابتدای این سفر یوسف نوری کلنگ مدرسه شهیدان بارفروش در زمینی به مساحت 1780 مترمربع با حضور مادر شهیدان را به زمین زد.

یوسف نوری در این آیین گفت: معلمان درکرونا با تلاش مضاعف خانه‌ها را به کلاس‌های درس تبدیل کردند و با کنار گذاشتن بچه‌های خود به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پرداختند.

وی با تاکید بر لزوم آموزش‌ حضوری دانش‌آموزان در مدرسه‌ها، اظهار داشت: با حضور دانش‌آموزان در واحدهای آموزشی، تعلیم و تربیت به صورت واقعی در کشور جریان می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر نظارت دقیق و کافی اجرای شیوه‌های نامه‌های بهداشتی در واحدهای آموزشی کشور اضافه کرد: هنوز برای آموزش ترکیبی آمادگی نداریم که البته این آمادگی نیز باید وجود داشته باشد و به همین دلیل قرارگاه حکمرانی فضای مجازی در وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شده تا این موضوع‌ها جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش به تدریج ایجاد شده است، اظهار داشت: باید بکوشیم این مشکل زودتر برطرف شود و در همین راستا ۳۴ هزار و ۸۰۰ نیروی تازه کار استخدام می‌شوند تا به فرموده مقام معظم رهبری، افسران میدان تعلیم و تربیت باشند.

نوری ادامه داد: در مرحله‌های بعدی تلاش خواهیم کرد نیروی انسانی پای کار را در وزارت آموزش و پرورش تامین کنیم تا مدرسه‌ها به گونه‌ای باشند که سند تحول بنیادین رقم خورد.

وزیر آموزش و پرورش، گسترش هنرستان‌ها را برای استان اصفهان ضروری دانست و گفت: زمینه‌های رشته‌های کشاورزی، فرآوری گیاهان دارویی به خصوص گل و گیاه و بخش‌های خدمات گردشگری باید در این استان و شهرستان کاشان فعال شود.

وی با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز گفت: این افراد خیراندیش زمینه‌ساز فراهم کردن تربیت بزرگان و مفاخر برای کشور هستند که البته آموزش و پرورش نیز باید برای آنان برنامه‌ریزی داشته باشد.

نوری با اشاره به نقش‌آفرینی خیرین مدرسه‌ساز در کاشان، دارالمومنین کاشان را دارالمحسنین نیز دانست و افزود: در این شهرستان مردم نیکوکاری و احسان می‌کنند و این برکت از فرهنگ ناب اسلام محمدی باقیمانده است.

در پایان این مراسم، آثار هنری دست ساز دانش‌آموزان استثنایی کاشان به یوسف نوری اهدا شد.

وزیر آموزش و پرورش کاشان در حاشیه این مراسم از نمایشگاه دست سازه های هنرجویان هنرستان کاشان بازدید بعمل آورد

به اشتراک بگذارید :