21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۱۱:۵۴:۲۵
کد مطلب:  1861545
در دیدار سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان با امام جمعه ایرانشهر عنوان شد؛
میرعبدی: اولویت فعالیت های فرهنگی، تربیتی و توسعه معارف دینی در بین دانش آموزان یک اصل مهم‌ است/ حجت‌الاسلام بزمانی: لزوم تربیت فرزندانی در تراز حیات طیبه در دستگاه تعلیم و تربیت

حسنعلی میرعبدی و حجت‌الاسلام والمسلمین بزمانی در دیداری، ضمن تبیین برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش، در راستای ارتقا شاخص‌های این حوزه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، میرعبدی در این دیدار اظهار داشت: آموزش و پرورش برای ایجاد مرکز فرهنگی تربیتی در جوار بیت رهبر معظم انقلاب با هدف بهره مندی دانش آموزان از این ظرفیت، از همه بسترهای پیدا و پنهان استفاده خواهد کرد.
وی افزود: اولویت فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش یک اصل مهم است و در مسیر توسعه معارف دینی و ارتقا هویت دانش‌آموزان تلاش خواهیم کرد. 
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان تربیت همه بعدی و همه جانبه دانش‌آموزان در تراز سند تحول بنیادین و اجرایی شدن مفاد این سند برای ترسیم آینده ای روشن و افقی رو به جلو را بسیار مهم عنوان نمود. 
امام جمعه ایرانشهر نیز در این دیدار حضور مسئولین در وسط میدان را یکی از ضروریات و بدیهیات کار در نظام جمهوری اسلامی عنوان نمود که می تواند مثمر ثمر واقع شود و خیرات و برکات متعددی را در پی داشته باشد.
وی افزود: در شرایط کنونی که دشمن با هجمه های مختلفی در تلاش است تا مقوله فرهنگ و تربیت در بین جوانان و نوجوانان را تحت تاثیر خود قرار دهد؛ ضرورت دارد برای تربیت دانش آموزانی در تراز حیات طیبه بیش از پیش تلاش کنیم.
حجت‌الاسلام بزمانی بر توسعه ارتباطات دو طرفه بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه و دفاتر ائمه‌ جمعه با هدف حضور روحانیون در مدارس و توسعه معارف دینی تاکید نمود.
امام‌ جمعه ایرانشهر گفت: با توجه به مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر توسعه معنویت و اخلاق، ضرورت دارد همگان در تحقق این مهم تلاشی دوچندان داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :