15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۰۹:۵۲:۵۹
کد مطلب:  1861329
معاون وزیرآموزش و پرورش:
توانمندسازی علمی و رفاه معلمان باید در اولویت قرار گیرد

معاون وزیر آموزش و پرورس و رییس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اعلام کرد که با توجه به جایگاه حساس فرهنگیان در عرصه تعلیم و تربیت ، توانمند سازی علمی و پژوهشی و رفاه آنان باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز،احمد محمودزاده عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش البرز  با بیان اینکه بار سنگین تعلیم و تربیت کشور برعهده معلمان است،اضافه کرد: باید برای حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش  کم همت بست زیرا تربیت نیروی انسانی را بر دوش این نهاد دارد.

وی بیان داشت:  رتبه بندی معلمان ، جذب و نگهداشت نیروی انسانی و رفاه فرهنگیان باید در جامعه مد نظر قرارگیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: سرمایه انسانی مهمترین ثروت یک کشور است که این مهم با دستان پرتوان معلمان رشد و تربیت می یابد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نیاز به تحول دارد، خاطرنشان کرد: دربیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بنیادین به این موضوع مهم پرداخته شده است.

وی بیان داشت:  تحقق اهداف سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب  همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

معاون وزیر و رییس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی از سند تحول بنیادین به عنوان نسخه شفا بخش آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: با همت وزیر آموزش و پرورش قرارگاهی  بر اساس برش وزارتی و استانی سازماندهی شده است.

محمودزاده عنوان کرد: قانون شوراهای آموزش و پرورش پویایی لازم را ندارد و ۲۸ سال قبل تدوین شده است که نیاز به بازنگری دارد.

وی یادآورشد: باید ظرفیت مناسب را با محوریت شورای آموزش و پرورش در استان ها ایجاد کنیم تا با حضور مسوولان و خیران گام های بلندی برای تحول درآموزش و پرورش بوجود آید.

معاون وزیر آموزش و پرورش رشد جمعیت دانش آموزی در البرز را بالا دانست و تاکید کرد: این استان نیازمند حمایت و نگاه جوان گرایی در انتخاب معاونین اداره کل و مدیران آموزش و پرورش است.

به اشتراک بگذارید :