19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۰۸:۳۶:۳۰
کد مطلب:  UrBH3vWN
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
مراسم آغازین مدارس در بالا رفتن اطلاعات عمومی دانش آموزان مؤثر است

نشست توجیهی و کلاس های آموزشی و توانمند سازی ویژه مربیان و معاونین پرورشی مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست توجیهی وتوانمند سازی مربیان و معاونین پرورشی، با حضور جمعی از مربیان و معاونین پرورشی  مدارس ناحیه یک ری برگزار شد.

 آشنایی با شرح وظایف و رسالت مربیان در مدارس، اجرای مراسم آغازین پر محتوایی با توجه به مقطع مدارس، تشکیل کلاس های آموزشی قوانین بازدید ها و اردوها، تشکیلات دانش آموزی و فعالیت های گروهی  از موارد مطروحه در این نشست بود.

بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری، در رابطه با اهداف و محتوای مراسم آغازین گفت: مراسم آغازین مدارس اگر بانشاط و برنامه های متنوع شروع شود، نه تنها در امر پرورش روح معنوی دانش آموزان تاثیر دارد، بلکه در بالا بردن سطح آموزشی دانش آموزان چه از لحاظ یادگیری و چه از لحاظ بالا رفتن اطلاعات عمومی آنها موثر است.

وی افزود: یكی دیگر از آثار مثبت تربیتی  مراسم آغازین بهبود هیجانات دانش آموزان است، چرا که اگر دانش  آموزان فاقد قابلیت و استعداد كاری باشند و به آن  دست  بزنند چون خود را برای  آن كار لایق نمی بینند، احساس هیجانی در آنان گسترش بیشتری  پیدا می كند و برای حل این مشكل می توان با سپردن مسئولیتی كه در توان دانش آموز باشد از به وجود آ مدن  این هیجان جلوگیری كرد.

به اشتراک بگذارید :