19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۰۷:۵۲:۵۹
کد مطلب:  1860997
مدیر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سوادآموزی کشور:
آموزش بزرگسالان باید یکی از اولویت های مهم آموزش و پرورش باشد

مدیر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سوادآموزی کشور در نشست تخصصی کارگروه وزارتی ارزیابی روند سواد آموزی استان کرمان گفت: آموزش بزرگسالان باید یکی از اولویت های مهم آموزش و پرورش باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا مشهدی عباسی با بیان این که مهمترین ابزار کار سازمان نهضت سوادآموزی نیروی انسانی فعال است، گفت: فعال نبودن بعضی از آموزش دهندگان یکی از چالش های اصلی ما در حوزه سوادآموزی است که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

وی به سختی های آموزش بزرگسالان  اشاره کرد و افزود: سوادآموزی از بیرون کار ساده ای به نظر می آید اما در متن می بینیم که بسیار انرژی بر است، گاهی دیده می شود که چالش ها و برنامه های آموزش و پرورش آن قدر زیاد است از جمله ساماندهی معلمان و دانش آموزان و فضاهای آموزشی و ...که به نوعی گاهی احساس می شود، سوادآموزی اولویت مدیران و مسئولان نیست.

مدیر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سوادآموزی کشور اظهار داشت: موضوع آموزش بی سوادان موضوعی بین المللی و مهم است که باید ویژه در نظر گرفته شود و یکی از اولویت های مهم کاری آموزش و پرورش باشد.

مشهدی عباسی گفت: در زمینه رفع کمبود بودجه سوادآموزی باید اقداماتی انجام شود، حق الزحمه آموزش دهندگان هم بیشتر شود، بازدیدها بسیار می تواند موثر باشد و سبب تصمیم سازی بهتری شود.

بر پایه این گزارش: نشست تخصصی  کارگروه وزارتی ارزیابی روند سواد آموزی استان کرمان با حضور مدیر کل، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کرمان و مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای آموزشی، رئیس اداره مشارکت های بین بخشی و رئیس اداره سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی بر گزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :