19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۲۳:۲۶:۰۶
کد مطلب:  1860931
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
دهه فجر فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی و آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی است

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه دهه مبارک فجر، فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی و آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف است، گفت : برنامه های کمیته فرهنگیان و دانش آموزان باید دانش آموز محور، اثر بخش و ماندگار باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی ظهر امروز در نشست  کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی استان، با تبریک پیشاپیش سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی و برنامه ریزی مناسب برای بزرگداشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد .

وی با اشاره به رسالت دستگاه تعلیم و تربیت، اظهار داشت: توجه به مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از اهداف پیش بینی شده در ساحت های سند تحول بنیادین است و وظیفه ایجاب می کند که به خوبی به این مسائل پرداخته شود .

قربانی بر ضرورت آشنایی نسل آینده ساز و دانش آموزان با اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی و انتقال مفاهیم و ارزشهای این رویداد عظیم به نسل نوجوان و جوان از طرق مختلف در جامعه تاکید کرد. 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به گستردگی آموزش و پرورش و تاثیر پذیری همه گروه های جامعه از نظام تعلیم و تربیت، تصریح کرد: غنای برنامه های پیش بینی شده برای ایام الله دهه مبارک فجر، باعث ثبات، اقتدار، امنیت و تعالی می شود و همه ما وظیفه حساسی در این خصوص داریم و اگر به درستی به وظیفه خود عمل نکنیم دچار خسران خواهیم شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف دشمنان و هجمه آنها علیه نسل جوان از طریق تولیداتی مثل فیلم، برنامه های ماهواره‌ای و فضای مجازی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه تهاجم دشمن قوی است، اظهار داشت: اگر نظام تعلیم و تربیت نقش خود را به خوبی انجام ندهد ، نسل جوان با خطراتی مواجه خواهند شد.

 قربانی افزود : در موضوع شکل گیری انقلاب اسلامی نیز به همین شکل است و نیاز به روشنگری و تبیین داشته و ضرورت دارد از ایام دهه مبارک فجر به عنوان فرصت مناسب به منظور افزایش بصیرت و آگاهی دانش آموزان استفاده کرد تا دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند .

وی ادامه داد :برای پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی هزاران نفر در جریان شکل گیری انقلاب و دوران دفاع مقدس شهید شدند و ما وظیفه داریم حافظ خون آنان باشیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به خوبی برای نسل آینده ساز تبیین کنیم .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود بر اجرای برنامه های ماندگار و موثر و دوری از برنامه های کلیشه ای تاکید کرد و گفت : در ایام دهه فجر باید در همه مدارس ویژه برنامه هایی برگزار و در این مراسم توسط سخنرانان گفتمان انقلاب اسلامی، اهمیت و جایگاه انقلاب ، دستاوردهای آن به صورت جذاب، شاد و مقایسه ای از جایگاه فعلی و زمان پیروزی انقلاب تشریح و تبیین شود .

 وی با تاکید بر ضرورت پیش بینی نظام ارزیابی برای بررسی عملکرد شهرستان و مدارس در اجرای برنامه ها و تشویق ادارات و مدارس موفق ، اختصاص موضوع انشای دانش آموزان به موضوع پیروزی انقلاب، برپایی نمایشگاه های انقلاب اسلامی در مدارس در قالب عکس، تصاویر و پوستر و برگزاری مسابقات کتابخوانی و آماده سازی سرود همگانی دانش آموزی برای یوم الله ۲۲بهمن را از برنامه های تاکیدی عنوان کرد .

 قربانی در خاتمه با تاکید مجدد بر ماندگاری و بصیرت افزایی برنامه ها و هم چنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، ابلاغی مقام معظم رهبری، گفت : ضرورت دارد در این ایام از برنامه های حضوری و ظرفیت فضای مجازی و بستر شبکه شاد در اجرای برنامه ها با حضور سخنرانان موثر استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :