18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۲۳:۲۵:۲۷
کد مطلب:  1860929
در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:
نشست هماهنگی کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه مبارک فجر در آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، نشست هماهنگی کمیته فرهنگیان و دانش آموزان گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش کردستان برگزار و برنامه های این کمیته در بهمن ماه ۱۴۰۰ بررسی و اعلام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست ظهر امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونین اداره کل، روسای ادارات، مسئولین تشکل های دانش آموزی و معاونین پرورشی نواحی یک و دو سنندج به منظور هماهنگی، برنامه ریزی و بررسی برنامه های کمیته فرهنگیان و دانش آموزان استان در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی برگزار شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با تبریک پیشاپیش سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از رسالت های مهم دستگاه تعلیم و تربیت را فرهنگ سازی، روشنگری و آشنایی دانش آموزان و نسل آینده ساز با دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد .

وی بر استفاده از این فرصت مغتنم به منظور بصیرت افزایی دانش آموزان و دوری از برنامه های کلیشه ای تاکید کرد و گفت: باید برنامه های پیش بینی، اثر بخش، ماندگار ، امید آفرین و دانش آموز محور باشد و در این راستا باید علاوه بر برنامه های حضوری، از ظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد نیز به منظور تبیین برنامه ها استفاده کرد .

هم چنین حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز در ابتدای این نشست با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، انقلاب اسلامی را یکی رویدادها و اعجاز قرن عنوان کرد که دارای شاخصه های مشخص می باشد.

وی اسلامی و مردمی بودن، رهبری امام راحل و استکبار ستیزی را از عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی بر شمرد و با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از دستگاه های فرهنگی است که تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور را بر عهده دارد، یکی از وظایف دستگاه تعلیم و تربیت را انتقال ارزش های انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، تبیین دستاوردهای نظام، تبیین اندیشه های حضرت امام و شکل گیری انقلاب عنوان کرد .

نریمانی خواستار برنامه ریزی دقیق به منظور آشنایی دانش آموزان و انتقال پیام انقلاب به نسل آینده ساز شد و از حوزه های مختلف و تشکل های دانش آموزی خواست برنامه های خود را در این خصوص به دبیرخانه استانی کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه فجر ارائه نمایند تا در قالب دستورالعمل کلی به شهرستانها و مناطق ابلاغ شود.

معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه و بعد از بحث و تبادل نظر و بررسی برنامه های کمیته و حوزه های مختلف، امید آفرینی در بین نوجوانان و جوانان، بصیرت افزایی ، دشمن شناسی، وحدت و همبستگی و محور قرار گرفتن وحدت، خودباوری و اعتماد به نفس و حفظ دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب اسلامی و در نهایت طراوت و شادابی را از مهم ترین ویژگی برنامه های کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی استان ذکر کرد .

گفتنی است در این نشست معاونت های آموزش ابتدایی، متوسطه ، سواد آموزی، و ادارات مدارس غیر دولتی ، شاهد و ایثارگران، امور بانوان، بسیج فرهنگیان و مسئولین تشکل های دانش آموزی در سازمان دانش اموزی، بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی استان نیز، برنامه های پیش بینی شده حوزه مربوطه را به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تشریح و مقرر شد، این برنامه ها در قالب دستورالعمل کلی و برنامه های کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه مبارک فجر به واحد های اداری و آموزشی استان ابلاغ و زمینه اجرای آنها فراهم شود .

 نواخته شدن زنگ انقلاب اسلامی در کلیه مدارس همزمان با ۱۲بهمن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی ( ره ) به میهن اسلامی، حضور دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن، برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر در کلیه ادارات و مدارس، دیدار با خانواده معزز شهدا، حضور دانش آموزان و فرهنگیان در مراسم مهمانی لاله ها، مانور یاوران انقلاب ، مدرسه انقلاب، مسابقات فرهنگی، کتابخوانی، گفتگوی موثر در مدارس، فضا سازی و انجام تبلیغات محیطی و تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۳سال گذشته در عرصه های مختلف و برگزاری نمایشگاه های دانش آموزی در مدارس از مهم ترین برنامه کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۱۴۰۰می باشد

به اشتراک بگذارید :