18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۷:۴۰:۳۶
کد مطلب:  1860767
معاون وزیر آموزش و پرورش:
تعطیلی مدارس به مشکلات روانی و انزوای اجتماعی دانش‌آموزان منجر شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان به واسطه دوری از مدرسه بین 50 تا 63 درصد با افت تحصیلی روبه رو شده اند، گفت: دوری از مدرسه باعث مشکلات روحی-روانی و انزوای اجتماعی دانش آموزان شده و مرگ خاموش مدرسه به صورت چراغ خاموش پیش می رود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، صادق ستاری فرد روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش قم، بیان کرد: زمینه حضور تمام وقت دانش آموزان در سراسر کشور در اسرع وقت و آغاز نیم فصل دوم تحصیلی باید فراهم شود.

وی تاکید کرد: با مصوبه ستادملی مبارزه با کرونا و تاکید رییس جمهور و آسیب های آموزش مجازی، هیچ راهی جز آغاز آموزش حضوری مدارس وجود ندارد.

وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در قانون اساسی کشور، گفت: این نهاد در قانون اساسی به عنوان دستگاه عظیم انسان ساز، تمدن ساز و یک نیاز اساسی تعریف شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تمدن نوین اسلامی، هدف و آرمان مهم بیانیه گام دوم انقلاب است و این تمدن بدون تربیت نسل سالم، صالح و تراز انقلاب، بیانیه گام دوم و سند تحول محقق نخواهد شد.

ستاری فرد اظهار داشت: تحول در نیروی انسانی، تحول در محتوا و متون درسی، تحول در امکانات و فضاهای آموزشی و پرورشی و تحول در امور مالی، شفاف سازی اقتصادی و اصلاح ساختار آموزش 4 ضلع اصلی تحول این وزارتخانه است.

وی بیان کرد: معلم در نگاه سند تحول آموزش و پرورش و مقام معظم رهبری نقش اصلی را تربیت نیروی انسانی دارد، تحول در محتوا مانند خون در پیکره آموزش و پرورش مطرح است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه عدالت محوری و شفاف سازی در نظام مالی و اقتصادی یک موضوع جدی در آموزش و پرورش است، گفت: تعلیم و تربیت تمام ساحتی سیاست و رویکرد آموزش و پرورش است و در دو سال اخیر با شیوع کرونا تعلیم و تربیت تمام ساحتی دچار چالش شد.

ستاری فرد ابراز داشت: ساحت اعتقادی اخلاقی و ساحت زیست و بدنی در بین ساحت های مختلف آموزش و پرورش مورد تاکید بیشتری است، آموزش و پرورش به دنبال این است تا زیرساخت های آموزشی و ورزشی خانواده محور و آماده استفاده برای عموم مردم باشد.

به اشتراک بگذارید :