18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ ۱۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1860739
طی حکمی از سوی وزیر آموزش ‌و پرورش؛
«علی حجرگشت»، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز  شد

طی حکمی از سوی وزیرآموزش ‌و پرورش، «علی حجرگشت»، مدیر کل آموزش وپرورش استان البرز شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم یوسف نوری، به شرح زیر است:

جناب آقای علی حجرگشت

باتوجه به تعهد، و مراتب شایستگی جناب‌عالی به موجب این ابلاغ، به عنوان «مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از پیشگاه خداوند متعال، پیروی از منویّات و مطالبات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و پی گیری سیاست های رئیس جمهور محترم، رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلاب گری»، «مردمداری»، «پاکدستی و فسادستیزی» و «قانون مداری» دولت مردمی، عنایت به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و توجه ویژه به موارد زیر موفق و مؤید باشید.

  • تکریم و پاسداشت مقام شامخ معلم و تلاش برای ارتقای منزلت اجتماعی و مرجعیت علمی معلمان و استفاده از فرصت ها و امکانات موجود برای بهبود سطح معیشتی و رفاهی فرهنگیان است.
  • برنامه ریزی جهت ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی معلمان و بهبود و اصلاح روش‌های آموزشی مبتنی بر مختصات زیست بوم جدید.
  • سامان‌دهی مطلوب نیروی انسانی و استفاده بهینه از منابع ارزشمند انسانی در جهت تحقق اهداف تعلیم و تربیت.
  • اتخاذ تدابیر لازم برای دسترسی کلیه دانش آموزان به آموزش‌های برخوردار از کیفیت با تأکید بر تقویت دوره ابتدایی و حمایت از تربیت دوران کودکی.
  • جلب مشارکت و همکاری عوامل سهیم و مؤثر در تعالی تربیت با تأکید بر تقویت نقش و مسئولیت شورای مدرسه، شورای آموزش و پرورش شهرستان و استان، انجمن‌های اولیا و مربیان، گروه‌های علمی و آموزشی معلمان و تشکل‌های دانش آموزی و جامعه خیرین مدرسه‌‌دار و مدرسه‌یار.
  • ارتقای نقش مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله و برنامه ریزی برای آشنایی و اُنس دانش آموزان با جغرافیا، فرهنگ آداب و رسوم، حِرف و مشاغل، هنر و هنرمندان، تاریخ و تمدن و مفاخر علمی و فرهنگی منطقه در چارچوب اسناد تحولی.
  • اصلاح و بهبود نظام مشاوره و هدایت تحصیلی و توجه به توسعه متوازن رشته‌ها و شاخه‌ها با تأکید بر آمایش سرزمین، تحولات و نیازهای بازارکار در آینده.
  • استقرار نظام پایش و ارزشیابی عملکرد کارکنان در کلیه سطوح و ارائه بازخوردهای مؤثر سازنده و به موقع به آنها.
  • جوان گرایی و ایجاد ثُبات در مدیریت و زمینه سازی برای حضور فعال و مؤثر نیروهای متعهد، متخصص و انقلابی و مشورت خواهی مطلوب از فرهیختگان، صاحب نظران و پیشکسوتان در تصمیم گیری‌ها.
  • اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای دقیق قوانین، مقررات و بخشنامه‌های ابلاغی با تأکید بر مستندسازی اموال و املاک متعلق به آموزش و پرورش، مولدسازی آن‌ها و پیشگیری از فساد در همه انواع آن.

انتظار دارم گزارش دقیقی از نحوه اجرای موارد فوق تهیه و خردادماه هر سال برای اینجانب ارسال نمایید.

به اشتراک بگذارید :