13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۴:۵۲:۴۱
کد مطلب:  1860651
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد :
آمادگی کامل دستگاه تعلیم و تربیت استان برای همکاری با پلیس فتا با استفاده از ظرفیت دانش آموزان و معلمان آشنا به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت :آموزش و پرورش استان آماده همکاری با پلیس فتا در حوزه پلیس افتخاری و فرهنگ یاران سایبری با استفاده از ظرفیت دانش آموزان و همکاران آشنا به حوزه IT می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده،مدیر کل این سازمان در نشست مشترک با رئیس  و مسئولین پلیس فتای استان با محوریت پیشگیری از آسیب های فضای مجازی عنوان کرد : هر پدیده اجتماعی پس از بروز و ظهور آسیب های جدیدی به همراه دارد که اگر از قبل پیش بینی آسیب ها را داشته باشیم و آنها را شناسایی و کنترل کنیم خسارت های کمتری به همراه خواهد داشت.

وی شیوع ویروس کرونا را به عنوان پدیده‌ای نوظهور که آسیب ها و خسارات بسیاری را در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سلامت، فرهنگی و آموزشی به بار آورده یاد آور شد : امروز افت تحصیلی ایجاد شده در دانش‌آموزان کاملاً ملموس است، در ایام شروع ویروس کرونا و به‌تبع آن تعطیلی کلاس‌های حضوری مدارس چاره ای جز رفتن به سمت ارائه آموزش‌های مجازی این برای استمرار فرایندهای آموزشی و تربیتی دانش آموزان نداشتیم ،لذا وزارت آموزش و پرورش برای پاسخگویی به دغدغه خانواده ها سامانه شاد را طراحی نمود، که در مقایسه با همه نرم افزارهای موجود دستاورد عظیمی برای این مجموعه بود و فضای پاک و ایمنی را برای دانش آموزان فراهم ساخت.

خدابنده در ادامه تاکید کرد : کنترل، مراقبت و نظارت از طرف آموزش و پرورش و خانواده ها در کنار ارائه آموزش‌های لازم در خصوص توانمندسازی در حوزه استفاده از فضای مجازی می تواند از بروز بسیاری از آسیب ها پیشگیری کند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزایش میزان خودآگاهی، خودکنترلی، خودمراقبتی، عزت نفس و تاب آوری در دانش آموزان را عامل موثر در کاهش آسیب ها دانست و افزود : در حال حاضر اعتیاد اینترنتی در حوزه بزرگسالان و دانش‌آموزان موجب اتلاف وقت و ایجاد مشکلات جسمی حرکتی و بینایی بسیاری گشته است.

این مقام مسئول در پایان اظهار کرد :  آموزش و پرورش استان آماده همکاری با پلیس فتا در حوزه پلیس افتخاری و فرهنگ یاران سایبری با استفاده از ظرفیت دانش آموزان و همکاران آشنا به حوزه IT می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :