17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۴:۳۶:۱۰
کد مطلب:  1860609
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد:
ضرورت تولید محتوا توسط حوزه های علمیه برای پاسخ به شبهات دینی دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در جلسه مشترک کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و شورای قرآن آموزش و پرورش استان بر ضرورت تولید محتوا توسط حوزه های علمیه برای پاسخ به شبهات دینی دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در جلسه مشترک کمیته همکاری های حوزه علمیه و شورای قرآن آموزش و پرورش مازندران جشنواره تربیت حکیمانه را یکی از کارهای خوب در زمینه گسترش مفاهیم قرآنی دانسته و گفت: در عصر جدید با توجه به گسترش آسیب های اجتماعی، همچنین آسیب های روحی روانی ناشی از شیوع کرونا، تصمیم گرفتیم تا تربیت حکیمانه جدید را با محوریت نماز و سوره حمد برگزار کنیم.

 وی افزود: بسیار علاقه‌مندیم تا از ظرفیت حوزه علمیه در بستر مجازی شاد استفاده کنیم.کانال هایی ویژه قرآن و عترت در این فضای مجازی طراحی شده که نیاز ما را به ویژه در بخش تولید محتوا زیاد کرده است. از همین رو پذیرای محتواهای خوب تولید شده توسط حوزه های علمیه هستیم چرا که میانگین تولید محتوای دانش آموزان ده‌ها برابر ماست.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر تشکیل تیم های تخصصی برای پاسخ به شبهات دانش آموزان تصریح کرد: در رابطه با موضوعات مختلفی که دانش آموزان با آن سر و کار دارند با استفاده از اساتید فن باید به شبهات فراوانی که برای دانش آموزان در فضای مجازی به وجود می آید پاسخ های متقن و دقیقی داشته باشیم.

 شعبانی با بیان اینکه طرح روشنا باید به صورت ویژه تری پیگیری شود گفت: در مدارس سمپاد، دانش آموزان خاصی تحصیل می کنند از این رو مدرسان طرح روشنا نیز باید در کار خود بسیار مسلط باشند.

وی همچنین با اشاره به حساسیت هایی که باید در خصوص مربیان طرح امین وجود داشته باشد اضافه کرد: مربیان طرح امین نیز باید افرادی توانمند باشند که اطلاعات خوبی از فضای آموزش و پرورش و دانش آموزان داشته باشند. حضور این مربیان با دین گره خورده است از این رو نباید بگذاریم که خدای ناکرده به دین آسیبی وارد شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر از سوی حوزه علمیه آموزش هایی در خصوص روش های تدریس، روش های تعلیم و تربیت، روش های کاهش استرس، مسائل روانشناسی و ... برای مربیان طرح امین ارائه شود، موفقیت این طرح در مدارس بسیار بیشتر خواهد بود. یکی از مسائل بسیار مهم در همین رابطه تولید محتوا توسط مربیان امین است که باید در اولویت و دستور کار این مربیان باشد.

 وی در پایان یادآور شد: اختتامیه اجلاسیه سراسری نماز در استان در هفته آخر بهمن ۱۴۰۰ با برنامه‌ای که شایسته استان باشد برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :