15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ ۱۴:۳۳:۵۸
کد مطلب:  1860605
کریمیان در آیین افتتاحیه بیست ویکمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان بانیازهای ویژه:
ورزش؛ زمینه ساز بروز خلاقیت و توانمندی های جسمی و روحی دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران؛ ورزش و نهادینه شدن آن در سبک زندگی دانش آموزان را از عوامل موثر سلامت جسمی و رشد اجتماعی، ارتقاء توانمندی ها و زمینه ساز بروز خلاقیت دانست

آیین افتتاحیه بیست و یکمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه با حضور صادق ستاری فر، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، حمید طریفی حسینی؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، علیرضا کریمیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

علیرضا کریمیان با بیان اینکه در آموزه های دینی ما سفارش زیادی به ورزش شده و پیامبر اسلام(ص) شخص با ایمان نیرومند را دوست داشتنی تر از فرد با ایمان، ضعیف دانسته است اظهارداشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز همواره تاکید ویژه ای به تربیت بدنی دارند و همه آحاد جامعه را به ورزش دعوت و جامعه ورزشکار را زنده و پر تلاش می دانند.

وی به نقل از رهبر معظم انقلاب که به " تحصیل، تهذیب و ورزش" سفارش کرده اند افزود:  هرکدام از این سه فعالیت باعث رشد و ارتقاء دیگری است.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت، تربیت بدنی و ورزش را از مهم ترین عوامل حفظ و ارتقاء سلامت، تناسب و توازن بدنی عنوان و تاکید کرد: اگر ورزش بخشی از زندگی ما باشد و در سبک زندگیمان نهادینه شود، پیامدهای مثبتی خواهد داشت که کاهش استرس از جمله تاثیرات مثبت آن است.

وی همچنین نقش ورزش را در فعالیت های جانبی موثر خواند و تصریح کرد: ورزش برای دانش آموزان باعث تقویت حافظه و زمینه ساز بروز خلاقیت و تقویت مهارت حل مسأله می شود که در تربیت اجتماعی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

کریمیان خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز در ساحت زیستی و بدنی به تربیت بدنی نگاه خاصی شده و اساس کار ما در نظام تعلیم و تربیت؛ تربیت تمام ساحتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزاری مسابقات ورزشی در میان دانش آموزان با نیازهای ویژه را از عوامل توسعه ورزش و نهادینه شدن آن دانست که موجب تمرین مهارت های زندگی، ارتقا آمادگی جسمی و تا حدی پیشگیری از معلولیت های جسمی این دانش آموزان می شود و گفت: حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه در شهر تهران و کسب مدال های متعدد در مسابقات پاراآسیایی و ملی پر رنگ و ارزشمند است و امیدوارم در این دوره؛ رقابت های پرشوری در میان دانش آموزان باشد و این مسابقات باعث بروز و حضور استعدادها باشد تا شاهد درخشش این عزیزان در مسابقات رده های بالاتر ملی باشیم.

گفتنی است؛ این مسابقات به میزبانی استان های؛ خراسان، البرز، شهر تهران و فارس در شش رشته تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، فوتسال، شطرنج، گلبال، بوچیا و برگزار می شود.

 

به اشتراک بگذارید :