16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۴:۰۰:۱۷
کد مطلب:  1860529
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
آموزش و پرورش دستگاهی حساس، مهم، تأثیرگذار و زیربنایی است

آیت الله محامی در دیدار با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان، آموزش و پرورش را دستگاهی حساس، مهم، تأثیرگذار و زیربنایی در رشد فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی آحاد جامعه دانست.


 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: فرزندان، شخصیت علمی، بینشی و فرهنگی خود را در آموزش و پرورش کامل می‌کنند و پایه گذاری صحیح و مناسب در این مجموعه راه را برای رقم زدن آینده ای روشن و امیدوار کننده هموار می کند؛ بنابراین مسئولین این دستگاه مهم، باید این مسیر را به درستی ریل‌گذاری کنند.
 وی افزود: از آنجایی که آموزش و پرورش مخاطب مجموعه های مختلف از حیث آحاد جامعه، خانواده‌ها، فرهنگیان و دانش آموزان می باشد؛ این دستگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
 آیت الله محامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش روی آموزش و پرورش از جمله کمبود نیروی انسانی، فضاها تجهیزات و بخش سخت افزاری بیان داشت: با گستردگی جغرافیایی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد یقینا کار در آموزش و پرورش سخت تر از دیگر دستگاه هاست.
 نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر ضرورت حرکتی جهادی، همتی بلند و تلاشی مضاعف در همه حوزه‌ها و بخشها خاطرنشان کرد: در بسیاری از فرآیندها، فعالیت ها و برنامه ها ضرورت حمایت همه جانبه از سوی مسئولین ستادی در کشور نیز برای پیشبرد اهداف تعریف شده در آموزش و پرورش این استان ضرورتی انکار ناپذیر است.
 آیت الله محامی ادامه داد: از جمله راههای کاهش مشکلات در حوزه آموزش و پرورش، جذب حداکثری اعتبارات دولتی و بخش مردمی به ویژه خیرین در مسیر توسعه فضاهای آموزشی و همینطور بهره گیری از ظرفیت های مختلف و جذب و پذیرش حداکثری نیرو در راستای تامین معلمان مورد نیاز است.
 وی توسعه کمی و ارتقاء کیفی دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیروی مورد نیاز را مورد تاکید قرار داد.
 امام جمعه زاهدان با اشاره به کامل و جامع بودن مفاد سند تحول بنیادین، اجرای دقیق، نظارت بر نحوه اجرا و راستی آزمایی فرایند تحقق اهداف این سند را بسیار مهم و مورد نیاز دانست.
 وی یکی دیگر از ظرفیتهای پیش رو در برنامه های مشترک آموزش و پرورش و حوزه های علمیه را وجود کمیته مشترک همکاریهای بین این دو بخش دانست و خاطر نشان کرد: در مسیر اجرایی شدن مصوبات این کمیته و پیاده شدن فعالیت ها و برنامه های مشترک بین این دو نهاد، باید تلاش مجدانه ای صورت گیرد. آیت الله محامی در بخش پایانی سخنان خود موضوع استقرار قرارگاه فرهنگی و تاثیرگذاری آن در بخش های مختلف جامعه را تبیین و تشریح نمود و اظهار داشت: با توجه به جایگاه آموزش و پرورش در این قرارگاه با هدف پیگیری برنامه های فرهنگی و تربیتی، کمیته خاصی به دستگاه تعلیم و تربیت اختصاص یافته و تاکنون نیز شاهد برنامه ها و فعالیت هایی در این راستا بوده ایم و در ادامه نیز با نگاهی که به برنامه های این قرارگاه وجود دارد باید در گام هایی بلند، کارهایی فراتر از آنچه انجام شده عملیاتی شود.

به اشتراک بگذارید :