15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۰:۱۲:۵۵
کد مطلب:  1859807
برگزاری جلسه "تبیین طرح ها و برنامه های اداره مشاوره تحصیلی- تربیتی"

جلسه "تبیین طرح ها و برنامه های اداره مشاوره تحصیلی- تربیتی" با میزبانی  آموزش و پرورش ناحیه دو زنجان برگزار شد.

به گزارش ادار ه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،جلسه تبیین طرح ها و برنامه های  اداره مشاوره تحصیلی- تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با رئیس اداره امور تربیتی ، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی و سعادتی رئیس مرکز مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشاوران مدارس در محل سالن اجتماعات آموزشگاه امیراعلم غضنفریان برگزار شد.

 

نیکخواه رئیس اداره مشاوره تحصیلی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان در این برنامه با اشاره بر رسالت هدایتگری و جایگاه مشاوران، به تبیین بخشنامه ها و وظایف مشاوران  پرداخت و بر لزوم اجرا و ثبت اقدامات در سامانه نماد تاکید نمود.

وی افزود: باید تلاش شود تا در کاهش اختلالات روانی- رفتاری دانش آموزان با آموزش های مناسب برای دانش آموزان، والدین و همکاران گام های مؤثری برداشته شود.

نیکخواه  همچنین تنظیم و ابلاغ سند جامع مشاوره را از مهمترین دستاوردهای حوزه مشاوره دانست که با اجرای این سند بسیاری از مشکلات حوزه مشاوره کاهش خواهد یافت.

علیرضا مختاری، رئیس اداره امور تربیتی ، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، ضمن تشریح نحوه و میزان صدور ابلاغ مشاورن، تأکید داشت  : بخشی از کمبود نیروی انسانی مشاور از طریق اختصاص ساعات غیرموظف حل شده است.

در ادامه جلسه سعادتی، رئیس مرکز مشاوره استان در خصوص نحوه ثبت و ارجاع دانش آموزان و همچنین خط تلفنی نماد(1570) توضیحاتی را ارائه نمود.

در این جلسه دویرانی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 گفت : نقش مشاورین را در مدارس ضروری و مهم است و باید مشاور در مدرسه، نقش محوری داشته باشد.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ با حضور مشاوران برگزار گردید و همکاران پیشنهادات خود را جهت بهبود برنامه ها بیان کردند.

به اشتراک بگذارید :