19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۰۹:۱۸:۳۸
کد مطلب:  1859559
استاندار گلستان؛
کیفیت بخشی به نظام آموزش و پرورش زمینه ساز رشد و پیشرفت استان است و نقش موثری در توسعه گلستان دارد

استاندار گلستان در حاشیه همایش شوراهای آموزش و پرورش گفت: کیفیت بخشی به نظام آموزش و پرورش زمینه ساز رشد و پیشرفت استان است و نقش موثری در توسعه گلستان دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان،  همایش شورا‌های آموزش و پرورش بعداز ظهر سه شنبه 28 دی 1400،  با حضور  یوسف نوری وزیرآموزش و پرورش  و احمد وحیدی، وزیرکشور واستانداران و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: تاکنون حدود ۹۴درصد از معلمان و ۸۵درصد دانش‌آموزان دز دوم واکسن را دریافت کرده اند.

وزیر کشور نیز اظهارداشت: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری نیست و همه دانش آموزان ملزم هستند در کلاس‌های حضوری مدارس شرکت کنند.

وی ادامه داد: امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری برگزار شد و ما تاکنون آماری از ابتلای دانش آموزی برای حضور در کلاس و برگزاری امتحانات نداشتیم؛ مکرراً اعلام شد اگر دانش آموزی علائمی داشته باشد آن دانش آموز از سایر دانش آموزان جدا شود و یا در منزل به آموزش مجازی بپردازد.

وحیدی با تاکید بر این که آموزش و پرورش و تشکیل کلاس‌های حضوری در هیچ کشوری تعطیل نشده است، گفت: باید زمینه تشکیل کلاس‌های حضوری را آموزش و پرورش ایجاد کند تا ما شاهد ادامه اُفت تحصیلی دانش آموزان نباشیم.

زنگانه، استاندار گلستان نیز در حاشیه این همایش گفت: کیفیت بخشی به نظام آموزش و پرورش زمینه ساز رشد و پیشرفت استان است و نقش موثری در توسعه گلستان دارد؛ آموزشوپرورشموثر ترین نهاد مکمل تربیتی فرزندان در کنار خانواده بوده و مشارکت سازمان ها، نهادها و مردم نقش مهمی در تقویت آن دارد.

وی در ادامه افزود: هفته شوراهای آموزش و پرورش در واقع زمانی برای قدردانی از سازمان ها و نهادهایی است که بیشترین همراهی را برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش داشته اند؛ مشارکت سازمان ها، نهاد ها و مردم در ارتقا کیفیت تحصیلی دانش آموزان تاثیر گذار است.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان نیز ضمن تقدیر از فرمانداران و دستگاه های اجرایی استان و سایر نهادهای همکار، اعلام داشت: شوراهای آموزش و پرورش  شهرستان های آزادشهر، علی آبادکتول و بندرترکمن حائز رتبه های  برتر استان گردیده اند.

شایان ذکراست؛ در پایان این همایش استاندارگلستان، ازاعضای شوراهای آموزش و پرورش ۳ شهرستان برتر استان تقدیر کرد.

تصاویریشتر این مراسم را اینجا ببینید.

 

به اشتراک بگذارید :