15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۸:۳۹:۱۹
کد مطلب:  1858915
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در حاشیه همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش:
شورای آموزش و پرورش، تاثیرگذارترین ظرفیت برای پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت است.

همایش کشوری تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش با حضور وزرای آموزش و پرورش و کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، در این مراسم که معاون سیاسی و امنیتی استاندارگیلان، مدیر کل آموزش و پرورش و اعضای شورای آموزش و پرورش استان نیز به‌صورت‌ویدئو کنفرانس حضور داشتند، محمد رحمتی در حاشیه مراسم با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف آموزشی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم تشکیل شوراهای آموزش و پرورش توجه به اصل مشارکت در حوزه تعلیم و تربیت است و از آنجایی که رسالت آموزش و پرورش در جامعه بسیار حساس و مهم می باشد، موجب توسعه کشور می شود. وی در ادامه ایجاد فرصتی برای مشارکت مؤثر نهاد ها و سازمان های غیر دولتی در ارایه خدمات تربیتی را بسیار مهم دانست و افزود: براساس سند تحول بنیادین شورای آموزش و پرورشبه منظورفراهم آوردن سازوکارهای قانونی برای حضور فعال و مؤثر مسئولین نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در نهادهای سیاست گذار و تصمیم ساز به عنوان یکی از ارکان تعالی و پیشرفت همه جانبه و پایدار کشور می باشد.

احمد وحیدی" وزیر کشور" در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی هم ابتدا و هم انتها است، مسیر توسعه و الگوی پیشرفت از مسیر توسعه نیروی انسانی می‌گذرد و نمی‌توان بدون توجه به این مهم کشور را به اوج رساند. وی با اشاره به اینکه اگر نیروی انسانی مبنای رشد و توسعه است، افزود: بعد از خانواده، مهمترین و گسترده ترین نهاد که متکفل توسعه است، وزارت آموزش و پرورش است. اگر در صنعت، محصول تولید می‌کنیم، در وزارت کشاوزی محصولات کشاورزی داریم یا در وزارت نیرو، نیرو تولید می‌کنیم، در وزارت آموزش و پرورش انسان می‌سازیم. اگر در وزارت کشور، امنیت تولید می‌کنیم، در آموزش و پرورش امنیت ساز تولید می‌کنیم و هیچ دستگاهی به اندازه آموزش و پرورش نمی‌تواند نقش آفرینی کند.

همچنین یوسف نوری " وزیر آموش و پرورش" درخصوص اهمیت دستگاه تعلیم و تربیت، تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت، اگر در کشور به دغدغه ملی تبدیل نشود، به جایی نخواهیم رسید. متأسفانه در حال حاضر نظام آموزش و پرورش به دلایل مختلف، نظام تک ساحتی است که حتی با وجود تک ساحتی بودن هم، شاهد برآیند های خوبی در آن بوده ایم، ولی اگر با اجرای مفاد سندتحول بنیادین، نظام تعلیم و تربیت را ارتقا داده و به یک نظام شش ساحتی تبدیل کنیم، مطمئن باشید در راستای پیشرفت و آبادانی کشور به اهدافی که ترسیم شده، خواهیم رسید.

وی گفت: کشورهای پیشرفته دنیا، سرمایه گذاری خود را از آموزش و پرورش شروع کردند، تجربه نشان داده هر چه بیشتر در آموزش و پرورش سرمایه گذاری شود، در آینده شاهد آبادانی و پیشرفت بیشتری در کشور خواهیم بود. در این باره مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به صراحت می فرمایند: آموزش و پرورش، دستگاه مولد و انسان سازی است که هرچه در آن هزینه شود، سرمایه گذاری است. وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که شوراهای آموزش و پرورش با توجه به شرایط امروز، نقش مهمی را در مرحله دوم کرونا دارند، گفت: مرحله اول کرونا، یادگیری مجازی و آموزش از راه دور بود که بخشی از طریق سامانه شاد و بخشی از طریق رسانه ها انجام شد و مرحله دوم که یک دوران انتقالی است از فضای مجازی به فضای واقعی و با کمک وزارت بهداشت و درمان و نظارت استانداران و همت دولت در واکسیناسون 90 درصد از دانش آموزان بالای 12 سال  و معلمان انجام شده است. شوراها نقش مهمی در بازگشایی مدارس و آماده کردن خانواده ها برای حضور دانش آموزان در مدارس با رعایت کامل پروتکل ها را دارند و لازم است آن را در دستور کار قرار داده و بر این امر نظلرت داشته باشند.

   شایان ذکر است در پایان این مراسم از شوراهای برتر آموزش و پرورش کشور و اعضای شورای معاونین استان گیلان تجلیل بعمل آمد.


 

 

به اشتراک بگذارید :