17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۷:۱۰:۱۷
کد مطلب:  1858873
با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران؛
نشست تخصصی مدیران پژوهش‌سراهای دانش آموزی استان برگزار شد

نشست تخصصی مدیران پژوهش‌سراهای دانش آموزی استان با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در ساختمان گروه های آموزشی ناحیه یک شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در این جلسه که به منظور تبادل نظر در زمینه اجرای سومین جشنواره علمی -پژوهشی برگزار شد، «علی دهقان» با تبریک کسب رتبه های کشوری در سال قبل توسط 45 نفر از دانش آموزان استان، این موفقیت را مرهون تلاش‌ها و پیگیری های صورت‌گرفته توسط مدیران پژوهش‌سراهای استان دانست.

وی در ادامه پژوهش‌سراهای دانش آموزی را محیطی مناسب جهت آشنایی دانش آموزان با فعالیت های پژوهشی و خلاقانه دانست.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تنوع فعالیت‌های پژوهش‌سراها در زمینه نجوم، نانو، زیست فناوری، کد نویسی، رباتیک، سلولهای بنیادین، انرژی های نوین و...را مطابق با سند تحول و هدف عملیاتی شمار 6 آن که تاکید بر استفاده از موقعیت های متنوع یادگیری دارد دانست.

 دهقان از مدیران پژوهش‌سراهای استان خواست با استفاده از ظرفیت‌های بومی و منطقه ای، موجبات ارتقای مهارت های پژوهشی دانش را فراهم نمایند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استاندار مازندران بر استفاده از ظرفیت معلمان و دانش آموزان استان جهت حل مسائل استان از جمله مشکل پسماند و زیست محیطی تاکید دارند، از مدیران خواست تا با برنامه ریزی و تمهیدات لازم موجبات بالندگی استان را فراهم نمایند.

در ابتدای این جلسه، نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری ضمن خیر مقدم گویی، پژوهش‌سراهای دانش آموزی را محل رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان دانست.

در ادامه مدیران پژوهش‌سراهای دانش آموزی به بیان مسائل و مشکلات موجود جهت اجرای با کیفیت جشنواره پرداختند.

به اشتراک بگذارید :