15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۱:۵۲:۵۵
کد مطلب:  1858427
پای صحبت‌های آموزگار و دانش‌آموز مدرسه شهید مصطفی خمینی روستای دیزجان سمیرم؛
چشم یک روستا، به افتتاح مدرسه جدید

به گفته آموزگار مدرسه شهید مصطفی خمینی روستای دیزجان سمیرم، قرار است هم‌زمان با دهه مبارک فجر مدرسه‌ای خیرساز در این روستا افتتاح شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در روستای دیزجان سمیرم کلاس‌های درس پایه‌های چهارم تا ششم مدرسه شهید مصطفی خمینی در دهداری این روستا برگزار می‌شود، مدرسه‌ای که ۲۷ دانش‌آموز دارد و ۱۳ نفر آنها در پایه‌های چهارم تا ششم تحصیل می‌کنند.

اما طیبه رستمی آموزگار دانش‌آموزان پایه‌های چهارم تا ششم در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی با اشاره به مشکلات تدریس در این روستا اظهار داشت: قرار است مدرسه‌ای خیرساز هم‌زمان با دهه فجر در روستا افتتاح شود که البته ۹۰ درصد ساختمان به پایان رسیده و در حال حاضر کلاس‌های ما در ساختمان دهیاری برگزار می‌شود که همین ساختمان هم آب و سرویس بهداشتی ندارد.

وی افزود: از ابتدای مهرماه کلاس‌ها را به‌صورت حضوری دایر کردم که شاهد پیشرفت دانش‌آموزان به نسبت سال قبل هستم، سال گذشته به دلیل تدریس در فضای مجازی و نبود زیرساخت‌ها و برخی امکانات در خانواده‌ها با مشکل مواجه بودیم اما امسال شرایط به مراتب بهتری داریم.

همچنین امیرعباس طاهری یکی از دانش‌آموزان ششم ابتدایی این مدرسه که حضور در مدرسه را بسیار لذت‌بخش می داند، گفت: تشکیل مجدد کلاس‌ها و حضور در مدرسه حال و هوای دیگری دارد و حس رفاقت و رقابت در بین بچه‌ها و در محیط مدرسه بسیار تأثیرگذار است.

امید است با افتتاح مدرسه خیر ساز در دهه مبارک فجر شاهد آن باشیم که این منطقه قشقایی و ییلاق‌نشین، دانش‌آموزانی همچون مرحوم محمد بهمن بیگی که بنیان‌گذار آموزش‌وپرورش عشایری بود را تربیت کنند.
 

به اشتراک بگذارید :