15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۰:۵۰:۳۰
کد مطلب:  1858193
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان
تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا یک مسکن موقتی است

آذر کیوان امیرپور گفت: تعطیلی مداوم مدارس به دلیل آلودگی هوا تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا است که روی این موضوع تاکید دارد و راهکار نهایی و درمان نیست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیست و هشتمین روز از دی‌ماه 1400، آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی در خصوص تعطیلی مدارس در هفته گذشته به دلیل آلودگی هوا و آموزش آنلاین دانش‌آموزان اظهار داشت: هفته گذشته به دلیل آلودگی هوا تعطیلی آموزش حضوری پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها را داشتیم، اما برای مقطع متوسطه این تعطیلی نبوده و برگزاری امتحانات دی‌ماه به‌صورت حضوری انجام شد چرا که ابلاغی برای تعطیلی نداشتیم.

وی افزود: برای اینکه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در شرایط آلودگی هوا در حیاط مدرسه فعالیت‌های فیزیکی نداشته باشند و در معرض هوای آلوده قرار نگیرند این تعطیلی‌ها اجرا شده و مدارس این گروه از دانش‌آموزان تعطیل شد. اما تعطیلی مداوم در این مقاطع تحصیلی راهکار مناسبی نیست و اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان موافق این تعطیلی‌ها نبوده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان تاکید کرد: تعطیلی مداوم مدارس به دلیل آلودگی هوا تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا است که روی این موضوع تاکید دارد، تعطیلی مدارس یک مسکن موقتی است و راهکار نهایی و درمان نیست چرا که منشأ آلودگی هوای اصفهان دانش‌آموزان نیستند و ایاب‌وذهاب آنها تأثیری در افزایش آلودگی اصفهان ندارد. 

امیرپور تصریح کرد: در حال حاضر قریب به ۹۶ درصد معلمان دوز اول واکسن کرونا را تزریق کردند و پوشش ۹۲ درصد دوز دوم و بیش از ۲۵ درصد دوز سوم واکسن کرونا برای فرهنگیان انجام شده. آمار واکسیناسیون معلمان رضایت‌بخش و برای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون مدنظر بوده است که تاکنون قریب به ۹۰ درصد این گروه از دانش‌آموزان واکسیناسیون را انجام داده‌اند.
 

به اشتراک بگذارید :