17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۶:۱۵:۳۳
کد مطلب:  1857317
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:
برپایی نمایشگاه نقاشی «پرواز رویاها» با همکاری ایران و چین

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از نمایش آثار برگزیده نقاشی کودکان و نوجوانان ایرانی با شعار «باهم برای آینده مشترک» در نمایشگاه نقاشی «پرواز رویاها» با همکاری ایران و چین خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به برگزاری المپیک زمستانی۲۰۲۲در پکن، تعدادی از کودکان و نوجوانان ایرانی دریکنمایشگاه نقاشی که به این مناسبت برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه آثار کودکان ایرانی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «پرواز رویاها» و با شعار «باهم برای آینده مشترک» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جمهوری اسلامی ایران، سفارت جمهوری خلق چین در تهران و انجمن دوستی ایران و چین، برگزار می‌شود.

بر این اساس، تحکیم روابط، ارتقای دوستی و همدلی بین مردم ایران وچین و هم‌چنین آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان ایرانی با بازی‌های المپیک و پارا المپیک زمستانی ۲۰۲۲پکن، از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

در همین راستا، در نمایشگاه نقاشی «پرواز رویاها»، ۶۰اثر نقاشی کودکان و نوجوانان ایرانی، با موضوع ورزش، المپیک و بازی‌های زمستانی مربوط به گروه سنی ۵تا ۱۷سال به نمایش در می آید.

نمایشگاه «پرواز رویاها» طی مراسمی روز سه‌شنبه ۲۸دی ۱۴۰۰ساعت ۱۴با حضور میهمانانی از سفارت جمهوری خلق چین در ایران، انجمن دوستی ایران و چین، کمیته ملی المپیک و تعدادی از مدیران و مسئولان کانون در نگارخانه شهید محمد طاها در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران افتتاح و از روز ۲۹دی ماه تا ۳۰بهمن، بازدید برای عموم آزاد است.

شایان ذکر است؛ در آیین افتتاح نمایشگاه «پرواز رویاها»، از کودکان و نوجوانان ایرانی که آثارشان به نمایش گذاشته شده است، با اهدای هدایایی قدردانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :