15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۵:۱۱:۲۶
کد مطلب:  1857279
کریمیان در اولین جلسه روسای مناطق شهر تهران بیان نمود
معلمان مجاهدان عرصه علم و دانایی هستند

اولین گردهمایی مدیران مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ علیرضا کریمیان در جلسه روسای مناطق با قدردانی از زحمات فولادوند مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران؛ مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی را فرصتی برای عبادت و خدمت برشمرد و اظهارداشت: به فضل الهی بتوانیم برای نظام تعلیم و تربیت مثمر ثمر واقع شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران؛ با اشاره به اینکه عرض دوران مدیریت به جای طول زمان تصدی سمت ها اهمیت دارد افزود: با جدیت و انگیزه کارها را پیش ببرید و مدیریت مبتنی بر روابط انسانی را مهمترین رویکرد آموزش و پرورش شهر تهران قلمداد کرد.

وی معلمی را بالاترین شأن برای خود دانست و ادامه داد: اخلاق مداری؛ مردمداری و تکریم شهروندان و فرهنگیان را سرلوحه کار خود قرار دهید. دانش آموزان؛ اولیای آنها و معلمان شایسته تکریم هستند.

کریمیان با تاکید بر بازگشایی کامل و حضور دانش آموزان در مدارس اضافه کرد: یکصدا و با هماهنگی کامل؛ ضمن نظارت دقیق بر عملکرد مدارس؛ اهداف بالادستی را تا درون واحدهای آموزشی پیگیری کنید.

وی فعال سازی کارگروه توسعه مدیریت در مناطق و بازگشایی کامل مدارس را یکی از مهمترین فعالیت های آموزش و پرورش تهران برشمرد و گفت: توزیع نامتوازن نیروی انسانی پرچالش ترین بخش آموزش و پرورش شهر تهران است که می بایست در خصوص رفع کمبود ها و ایجاد توازن در نیروی انسانی تلاش مضاعف نمود.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت؛ خطاب به مدیران مناطق افزود: با خدمت رسانی به مردم؛ سرمایه اجتماعی کشور را ارتقا دهید.

کریمیان ضمن تاکید بر توجه به انجام فعالیت های تربیتی و پرورشی و تربیت بدنی و تلاش در جهت ارتقای مهارت های اجتماعی دانش آموزان و سواد حرکتی آنها افزود: قراردادها؛ مزایده و مناقصه ها را مراقبت کنید و گلوگاه ها را کنترل نمایید و با شفاف سازی ساز و کارهای قانونی؛ تسهیلگر؛ بین اداره کل و مدارس باشید.

وی نفوذ کلام معلمان را بسیار زیاد دانست و گفت: فرهنگیان جزء مجموعه های پیشرو در انجام وظایف خود در زیست‌بوم جدید هستند و در زیست بوم جدید با شیوع بیماری کرونا، معلمان مجاهدان عرصه علم و دانایی هستند.

 

به اشتراک بگذارید :