18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۳:۱۷:۵۳
کد مطلب:  1857063
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
شناسایی افراد بی سواد، مهمترین دغدغه سواد آموزی در راستای ریشه کنی بی سوادی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سواد آموزی کشور با وی گفت: شناسایی افراد بی سواد، مهمترین دغدغه سواد آموزی در راستای ریشه کنی بی سوادی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان رضایی رضایی در این دیدار با بیان اینکه متاسفانه آمار مشخصی از افراد بی سواد در جامعه وجود ندارد خاطر نشان کرد: شناسایی افراد بی سواد، مهمترین دغدغه سواد آموزی در استان است.

وی  با بیان اینکه شناخت لازمه هر حرکت هدفمند و اصولی است اظهار کرد: متاسفانه تا آمار درستی از افراد بی سواد نداشته باشیم نمی توانیم در جهت ریشه کنی بی سوادی اقدام کنیم.

رضایی جذب و شناسایی افراد بی سواد را نیز ضروری دانست و بر همکاری همه مردم و نهاد های دولتی و غیر دولتی با آموزش و پرورش جهت شناسایی افراد بی سواد و جذب آنها تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر آموزش مهارت های زندگی و مهارت آموزی به  افراد بی سواد  گفت: سواد آموزی نباید صرفا برای سواد آموزان اخذ مدرک باشد بلکه باید در جهت ماندگاری سواد و تثیر آن بر زندگی سواد آموزان  نیز تلاش های لازم صورت پذیرد.

رضا رضایی با ابراز تاسف از شیوع ویروس کرونا و ترک تحصیلی تعداد ی از دانش آموزان به دلایل مختلف تاکید کرد: همه باید به آموزش و پرورش جهت انسداد مبادی بی سوادی، شناسایی افراد بی سواد  کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :