22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۲:۱۴:۴۴
کد مطلب:  1856937
معاون سوادآموزی استان:
براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی فرصتی مجدد برای رسیدن به عدالت آموزشی است

معاون سوادآموزی استان با حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زنجان ضمن تشریح عملکرد سوادآموزی استان افزود: امروزه خدمات سوادآموزی در تمام سطح استان به‌ویژه در مناطق محروم در راستای گسترش عدالت آموزشی، فرصت دوم یادگیری را برای تمامی افرادی که از نعمت باسوادی محروم بوده‌اند فراهم ساخته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،علی حیاتی معاون سواد آموزی استان گفت: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌ روزی همکاران حوزه آموزش رسمی و نهضت سوادآموزی، نرخ باسوادی استان با 95.1 درصد در محدوده سنی 10 الی 49 سال، بالاتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: در سطح استان نیز چهار شهرستان ابهر، خرمدره، سلطانیه و زنجان باسوادی‌شان بالاتر از میانگین نرخ سواد استان و شهرستان‌های خدابنده، ایجرود، ماهنشان و طارم زیر میانگین استانی است.

این مسئول سوادآموزی ضمن قدردانی از همکاری‌های دستگاه‌های استان برای پالایش افراد بی‌سواد از جمله سپاه انصارالمهدی، شبکه بهداشت، مخابرات و ثبت احوال گفت: با توجه به اینکه به لایه‌های سخت در شناسایی افراد بی‌سواد رسیده‌ایم، از این رو نیازمند مشارکت همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها برای شناسایی و جذب افراد در دوره‌های سوادآموزی هستیم تا به نقطه مطلوب ریشه کنی بی‌سوادی در استان دست یابیم.

وی همچنین در پایان جلسه ضمن تشکر و اهدای لوح تقدیر از طرف مدیرکل آموزش و پرورش استان به فرماندار زنجان بخاطر همکاری‌های صمیمانه با آموزش و پرورش به استفاده از ظرفیت فرمانداران در شورای پشتیبانی برای حل مسائل سواد آموزی تاکید نمود.

به اشتراک بگذارید :