16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۱:۵۹:۴۵
کد مطلب:  1856925
معاون سواد آموزی قم در حاشیه هشتمین شورای پشتیبانی سواد آموزی:
آموزش افراد بی سواد و کم سواد در گستره محلی روستاها توسط دهیاران

معاون سواد آموزی استان از فراخوان جذب دهیاران جهت آموزش افراد بی سواد و کم سواد در گستره محلی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، همزمان با برگزاری هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قم  ، شورای پشتیبانی سواد آموزی در سالن امام رضا (ع ) ساختمان فرمانداری  نیز تشکیل گردید .
محمد رضا قاسمی نیا معاون سواد آموزی استان در این جلسه به برخی مشکلات جذب سواد آموز اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر برای جذب آموزش دهنده محدودیت های قانونی وجود دارد  و از یک سو تعدادی از آموزش دهنده ها جذب آموزش ابتدایی شده اند و مشکلات دیگری چون دوری راه و سختی رفت و آمد آموزش دهندگان که عمدتا خانم هستند که باعث شده است افراد بی سواد روستا ها تحت پوشش سواد آموزی قرار نگیرند .
 وی افزود: حدود 308 نفر از روستائیان قم بی سواد و یا کم سواد می باشند که بنا به دلایل ذکر شده متاسفانه از تحصیل محروم مانده اند .
 قاسمی نیا خاطر نشان کرد: طبق دستورالعمل های ارسال شده از سازمان سوادآموزی ،  اولویت   بکار گیری نیروی انسانی در سواد آموزی دعوت به همکاری  نیروهای رسمی دولتی نظیر دهیاران و سایر کارمندان بخشداری ها ، مراکز بهداشتی درمانی روستاها و .... می باشد .
معاون سواد آموزی قم با اشاره به مشکلات رفت و آمد آموزش دهندگان به روستاها اظهار کرد: ضرورت دارد برای آموزش دهندگانی که از شهر به روستا می روند تسهیلات   ویژه ای نظیر پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، سبد های معیشتی و هزینه سفر به مشهد مقدس از منابع خودیاری ، خیرین و دهیاری ها  و .... در نظر گرفته شود .

به اشتراک بگذارید :